Meble prowansalskie – czy są jeszcze modne?

Moda to coś, co nieustannie przemija. Dotyczy to również mebli, gdzie styl z latami ulega ciągłej zmianie. Warto jednak tak zaaranżować przestrzeń by czuć się w niej przyjaźnie i komfortowo. Styl prowansalski zrodził się Prowansji. Wyróżnia się klasycznymi meblami, które zapewniają przytulną przestrzeń. W jaki sposób zaaranżować pokoje tak, żeby ich wygląd zachował świeżość i trwał długie lata? 

Odpowiedzią na tak zadane pytanie jest klasyka

Są pewne kanony, które nigdy nie wychodzą z mody, również w przypadku wnętrza niektórych przestrzeni. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową https://meble-prowansalskie.pl/meble-tapicerowane-2/, żeby zauważyć, że przedstawiony tam typ mebli jest nie tylko naprawdę piękny, ale również praktyczny. Spotyka się go od dziesięcioleci, a nadal ma niepowtarzalny urok. Warto jest zainwestować w klasyczne meble tapicerowane: krzesła na ramach z prawdziwego drewna, fotele, wygodne ławy, skrzynie i otomany. Świetnym pomysłem może być nawet wygodny szezlong wypoczynkowy, niewielkie stoliki traktowane jako podnóżki i niskie siedziska. W tym stylu przeważają białe, stylowe meble oraz różnego rodzaje kwiaty, które dekorują wnętrza. Szczególnie popularna jest lawenda.

Styl prowansalski pozbawiony jest sezonowych elementów, które szybko się nudzą. Jego spokojna elegancja pozwoli na wyposażenie każdego pokoju, od sypialni, przez hall, aż po gustowny salon. Nawet po upłynięciu kilku dziesięcioleci wyposażenie domu nie ulegnie trendom, trzeba będzie jedynie odświeżyć tapicerkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + dziewiętnaście =