Technologia drukowania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki reklamowe to bardzo skuteczny sposób na reklamę na zewnątrz. Zanim podejmiesz decyzje o zakupie naklejek reklamowych, zapoznaj się z ich procesem produkcji.
Jak powstają naklejki reklamowe i proces ich nałożenia ?

 1. Przygotowanie pliku do druku
  Zanim zaczniemy drukowanie naklejek reklamowych warto przygotować sam druk. Aby go wykonać, niezbędna jest znajomość grafiki wektorowej. Do tego celu stosuje się odpowiednie programy graficzne. W podanych programach projektujemy i tworzymy plik wektorowy. Gdy wszystko jest jest już przygotowane na komputerze możemy przejść do innych etapów produkcji.

 2. Plotowanie
  W tym procesie naklejka samoprzylepna trafia do urządzenia o nazwie ploter tnący. W ploterze umieszczona jest folia samoprzylepna,na której wycina się poszczególne litery lub wzory.

 3. Skórowanie
  Po wycięciu liter, wzorów następuje pozbycie się zbędnych kawałków folii. Po tym etapie na papierze podkładowym mamy dany wzór i potrzebne litery.

 4. Nałożenie na konkretny element np. szyld sklepowy
  W tym celu korzystamy z papieru transportowego. Bardzo równo i dokładnie nakładamy papier transportowy na element podkładowy z literami. Następnie odklejamy papier transportowy wraz z literami, które znajdują się na papierze podkładowym. Na tym etapie przykładamy miejsce, gdzie chcemy, aby napis był widoczny. Dociskamy raklą i zrywamy zbędny papier transportowy. Nasza grafika jest naklejona.

Jak działa drukarka do kodów kreskowych?

Do drukowania kodów kreskowych używa się drukarki termotransferowej lub termicznej. Jeśli chodzi o drukowanie termotransferowe to jest ono bardziej trwalsze. Drukowanie termotransferowe można wykonać na materiale tj. plomby gwarancyjne, tabliczki znamionowe, satyna, folia, winyl.

Do druku kodów kreskowych niezbędna jest folia transferowa. Aby wydrukować musimy mieć odpowiednio dobrane etykiety. Tego typu dopasowanie wykonuje się z użyciem taśmy barwiącej. Ważnym elementem drukarki jest odpowiednia głowica, która podczas wydruku nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób naostrzyć nóż?
W jaki sposób naostrzyć nóż?
Akcesoriami niezbędnymi w każdej kuchni są noże. Służą one bowiem do krojenia, obierania oraz filetowania różnych składników niezbędnych do przygotowania […]
Praca centrach logistycznych – czy za granicą jest łatwiej?
Praca centrach logistycznych – czy za granicą jest łatwiej?
Logistyka jest ważną częścią współczesnej gospodarki. Wiele osób utożsamia ją co prawda głównie z transportem, jednak bardzo dużą rolę w […]
Jakie wyposażenie pokoju przyda się nastolatkowi?
Jakie wyposażenie pokoju przyda się nastolatkowi?
Stając przed koniecznością urządzenia pokoju dla naszego dziecka, mamy trudne zadanie, zwłaszcza, gdy pociecha jest akurat w wieku dorastania. Nastolatki […]
Ostatnie wpisy
Polecamy