Technologia drukowania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejki reklamowe to bardzo skuteczny sposób na reklamę na zewnątrz. Zanim podejmiesz decyzje o zakupie naklejek reklamowych, zapoznaj się z ich procesem produkcji.
Jak powstają naklejki reklamowe i proces ich nałożenia ?

 1. Przygotowanie pliku do druku
  Zanim zaczniemy drukowanie naklejek reklamowych warto przygotować sam druk. Aby go wykonać, niezbędna jest znajomość grafiki wektorowej. Do tego celu stosuje się odpowiednie programy graficzne. W podanych programach projektujemy i tworzymy plik wektorowy. Gdy wszystko jest jest już przygotowane na komputerze możemy przejść do innych etapów produkcji.

 2. Plotowanie
  W tym procesie naklejka samoprzylepna trafia do urządzenia o nazwie ploter tnący. W ploterze umieszczona jest folia samoprzylepna,na której wycina się poszczególne litery lub wzory.

 3. Skórowanie
  Po wycięciu liter, wzorów następuje pozbycie się zbędnych kawałków folii. Po tym etapie na papierze podkładowym mamy dany wzór i potrzebne litery.

 4. Nałożenie na konkretny element np. szyld sklepowy
  W tym celu korzystamy z papieru transportowego. Bardzo równo i dokładnie nakładamy papier transportowy na element podkładowy z literami. Następnie odklejamy papier transportowy wraz z literami, które znajdują się na papierze podkładowym. Na tym etapie przykładamy miejsce, gdzie chcemy, aby napis był widoczny. Dociskamy raklą i zrywamy zbędny papier transportowy. Nasza grafika jest naklejona.

Jak działa drukarka do kodów kreskowych?

Do drukowania kodów kreskowych używa się drukarki termotransferowej lub termicznej. Jeśli chodzi o drukowanie termotransferowe to jest ono bardziej trwalsze. Drukowanie termotransferowe można wykonać na materiale tj. plomby gwarancyjne, tabliczki znamionowe, satyna, folia, winyl.

Do druku kodów kreskowych niezbędna jest folia transferowa. Aby wydrukować musimy mieć odpowiednio dobrane etykiety. Tego typu dopasowanie wykonuje się z użyciem taśmy barwiącej. Ważnym elementem drukarki jest odpowiednia głowica, która podczas wydruku nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe zasady pielęgnacji ogrodu
Podstawowe zasady pielęgnacji ogrodu
Na kompleksową pielęgnację ogrodu składają się liczne zabiegi, które mają na celu zachowanie go w jak najlepszej kondycji. Regularne przycinanie, […]
Pielęgnacja zieleni miejskiej – jak przycinane są drzewa?
Pielęgnacja zieleni miejskiej – jak przycinane są drzewa?
Każda osoba mieszkająca w mieście przyzna, że tym, co decyduje o przyjaznym charakterze jego przestrzeni, jest ilość znajdującej się w […]
Co to jest szambo ekologiczne? Jak dobrać jego wielkość?
Co to jest szambo ekologiczne? Jak dobrać jego wielkość?
Budując własną nieruchomość w okolicy, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji trzeba zastanowić się na innymi alternatywnymi rozwiązaniami. Może to być […]
Ostatnie wpisy
Polecamy