Jaka obudowa najlepsza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obudowa sprzętu elektronicznego jest równie ważna jak i całe wnętrze. To ona chroni podzespoły przed uszkodzeniem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Co zrobić, gdy mamy własnoręcznie robiony sprzęt? Jaką obudowę wybrać do niego?

Obudowy uniwersalne

Istnieje coś takiego jak, obudowy uniwersalne do elektroniki. Sprawdzają się one w większości przypadków, gdyż ich konstrukcja pozwala na montaż dowolnego typu elektroniki, a dostępne rozmiary obudów umożliwiają odpowiednie dopasowanie do sprzętu użytkownika.
Do wyboru mamy mnóstwo różnego rodzaju kształtów obudów, a także materiałów z których są one wykonane. Obudowy aluminiowe, plastikowe, a nawet stalowe tylko czekają, żeby ochronić nasz sprzęt.

Jeśli tego potrzebujemy, w ofercie producentów znajdziemy także modele z otwieranymi klapkami czy miejscem na umieszczenie baterii, drzwiczkami i tulejkami. Obudowy dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do pomieszczenia, w którym sprzęt ma zostać umieszczony.

Podczas wyboru odpowiedniej obudowy uniwersalnej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stopień ochrony obudowy przed dostawaniem się do wnętrza ciał obcych takich jak pył czy woda. O stopniu ochrony mówi kod IP składający się z dwóch liter i dwóch cyfr. Pierwsza cyfra kodu oznacza jak dobrze obudowa chroni przed pyłami. Zero oznacza brak jakiejkolwiek ochrony, sześć oznacza pełne zabezpieczenie. Druga cyfra mówi o tym, jak obudowa chroni podzespoły przed wodą. Najwyższy stopień bezpieczeństwa gwarantuje cyfra osiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kilka sposobów na zwiększenie motywacji
Kilka sposobów na zwiększenie motywacji
Aby wprowadzić do swojego życia na stałe regularną aktywność fizyczną, niezbędna jest odpowiednia dawka motywacji. Jak zmotywować się do ćwiczeń? […]
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego mieszkania?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego mieszkania?
Zakup mieszkania jest bardzo poważną decyzją, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Istnieje bardzo wiele różnych kwestii, na które w […]
Czego będą potrzebować osoby cierpiące na bezdech senny?
Czego będą potrzebować osoby cierpiące na bezdech senny?
Bezdech senny to poważny stan, który może powodować wiele problemów. Jeśli cierpisz na bezdech senny, możesz mieć problemy z uzyskaniem […]
Ostatnie wpisy
Polecamy