Jak wybrać etui na telefon

Każdy posiadacz smartfona wie, że najważniejszym akcesorium do telefonu, obok szkła ochronnego, jest etui. Dzięki ochronnej obudowie, smartfon nie niszczy się, jest zabezpieczony przez urazami mechanicznymi czy upadkiem. Etui chroni zatem telefon przez zarysowaniem telefonu i pełni ważną funkcję. Na co zwracać uwagę podczas kupowania etui?

Etui na smartfona – cechy

Przede wszystkim etui musi być solidnie wykonane. Nie oznacza to, że musi być z twardego materiału, ponieważ inne, bardziej elastyczne tworzywa również dobrze sprawdzają się jako etui. Jednak bardzo ważne jest, żeby etui miało odpowiednią wielkość, kształt i pasowało do modelu telefonu. Inaczej wygląda etui do Huawei P 10 Lite, a inaczej etui iPhone 7. Trzeba również zwrócić uwagę, czy wybrane etui ma wycięte odpowiednie otwory (na wejście do słuchawek, na aparat czy czytnik linii papilarnych) w dobry miejscu. Kupując etui silikonowe warto zapytać sprzedawcy, czy dane etui ma tendencję do żółknięcia. Dzieje się tak bardzo często, szczególnie kiedy etui jest przezroczyste. Nie można zapomnieć też o tym, że etui, które ma jakiś wzór nie powinno szybko się niszczyć. Niektóre egzemplarze po kilku dniach wyglądają bardzo nieestetycznie.

Dobre etui jest także eleganckie. Na rynku jest ogromny wybór ochraniaczy na telefon, które prezentują się bardzo dobrze i pasują na przykład do bardziej biznesowych stylizacji. Można kupić etui ze skóry czy zamszu, które będzie jednocześnie funkcjonalne oraz eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =