Trzy popularne rodzaj drukarek 3D — jaką technologię wybrać?

Jedną z największych zalet drukarek 3D jest bez wątpienia ich wszechstronność. Innowacyjne urządzenia są wykorzystywane w wielu branżach, a także przez amatorów. Przed rozpoczęciem przygód z drukowaniem 3D należy jednak wybrać odpowiednią technologię sprzętu. Przekonaj się, jakie urządzenia sprawdzą się w twoim przypadku.

Drukarki FDM

Druk FDM należy do najczęściej wybieranych technologii zarówno przez firmy, jak i amatorów. Takie drukarki 3D sklep sprzedaje wielu klientom w dużej mierze ze względu m.in. na wszechstronność, niski koszt druku i wysoką wytrzymałość. Technika FDM polega na osadzaniu topionego materiału. W takim przypadku np. tworzywo sztuczne jest nanoszone warstwami, które są poprzecznym przekrojem drukowanego elementu.

Drukarki SLA

Technologia SLA oznacza stereolitografię, która jest najstarszą metodą stosowaną w branży druku trójwymiarowego. Urządzenia działające w oparciu o tę technikę przy pomocy wiązki lasera utwardzają żywicę światłoutwardzalną. Drukarki 3D SLA z oferty sklepu online firmy Aemca są niezwykle precyzyjne, co jest ważne np. w branży medycznej i jubilerskiej. Na dodatek możliwe jest uzyskanie wydruków o bardzo gładkiej powierzchni.

Drukarki DLP

Drukowanie trójwymiarowe DLP ma sporo podobieństw do technologii SLA. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi technikami polega na tym, że w urządzeniach DLP żywica jest utwardzana światłem ze specjalnego projektora. W tym przypadku proces naświetlania jest równoczesny dla całej warstwy materiału. Drukarki 3D DLP ze względu na brak lasera są tańsze, a sam wydruk jest bardzo szybki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 2 =