Czego używa się do budowy ścieżek rowerowych?

Co prawda w Polsce wciąż przybywa ścieżek rowerowych, ale jest ich zbyt mało względem krajów zachodnich. Na szczęście coraz częściej stosuje się najnowsze technologie i odchodzi od popularnych kostek brukowych. Czego używa się ostatnio najczęściej, jeśli chodzi o budowę ścieżek rowerowych? 

Żywica asfaltowa 

Nie ma wygodniejszej trasy rowerowej niż ta, która oparta jest na asfalcie. Ostatnio bardzo popularna jest barwiona żywica. Jak zostało pokazane na stronie https://revosystem.pl/topasfalt/ – nakłada się ją bezpośrednio na utwardzoną powierzchnię. Charakterystyczna czerwona barwa mocno wpływa na widoczność, nawet podczas ciemnych dni, a także w nocy. Wystarczy zaledwie milimetrowa warstwa żywicy, żeby rowerzysta poczuł miękkość podłoża względem tradycyjnego asfaltu. 

Beton i nawierzchnie gruntowe 

W Polsce coraz rzadziej buduje się ścieżki z tradycyjnych kostek. Drogi są dzięki temu płaskie i rowerzysta nie odczuwa nieprzyjemnych nierówności. Wyrównana powierzchnia betonu nie dość, że jest bardzo wytrzymała, to dodatkowo świetnie nadaje się do jazdy. W przypadku terenów leśnych warto postawić na nawierzchnię gruntową, którą dla utwardzenia posypuje się kamieniami. To bardzo szybka metoda tworzenia drogi, która przy okazji dostosowuje się do naturalnego otoczenia.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dwanaście =