Suplementy diety z kwasem hialuronowym – kiedy zacząć je stosować?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim ciele. W najwyższych stężeniach znajduje się w płynach w oczach i stawach. Jako lek, pobierany jest z grzebieni koguta lub wytwarzany przez bakterie w laboratorium.

Kiedy warto przyjmować suplementy z kwasem hialuronowym?

Takie suplementy warto brać przy różnych zaburzeniach stawów, w tym chorobie zwyrodnieniowej stawów. Cechą charakterystyczną suplementów, w których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy jest cena jest bardzo atrakcyjna. Mogą być przyjmowane doustnie lub wstrzykiwanego do chorego stawu przez personel medyczny.

Kwas hialuronowy można stosować przy niektórych operacjach okulistycznych, w tym podczas usuwania zaćmy, przeszczepu rogówki i naprawy odłączonej siatkówki i innych urazów oka. Jest wstrzykiwany do oka podczas zabiegu, aby zastąpić naturalne płyny.

Zalety kwasu hialuronowego

Produkty, w których głównymi składnikami jest kwas hialuronowy i witaminy B3 ma zarówno sklep stacjonarny, jak i internetowy. Kwas hialuronowy może być stosowany jako wypełniacz w chirurgii plastycznej. Niektórzy pacjenci stosują go również do gojenia ran, oparzeń, owrzodzeń skóry i jako środek nawilżający. Może też zapobiegać procesom starzenia. Działa jak poduszka i środek poślizgowy w stawach i innych tkankach. Ponadto może wpływać na sposób, w jaki organizm reaguje na obrażenia. Niektóre badania sugerują, że wstrzykiwanie określonego produktu kwasu hialuronowego w linie uśmiechu, zmniejsza te linie w ciągu jednego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =