Felgi to części nośne podwozia stanowiące główną podporę i stabilizację dla kół. Są odpowiedzialne przede wszystkim za przenoszenie sił z piasty na opony, ale również za skuteczne chłodzenie systemu hamulcowego. Wyróżniamy dwa główne rodzaje – aluminiowe i stalowe. Każdy z nich posiada konkretne właściwości użytkowe i charakteryzuje się określonym wyglądem, dlatego przy wyborze ostatecznego rozwiązania trzeba koniecznie rozważyć wszystkie za i przeciw. Zagwarantuje to pełne zadowolenie z eksploatacji omawianych elementów.
Felgi aluminiowe i stalowe różnią się między sobą żywotnością. Te drugie są bowiem powszechnie uznawane za nieco bardziej wytrzymałe, a przy tym podatne na regenerację. Należy jednak zauważyć, że modele wykonane z aluminium dzięki większej plastyczności w momencie uderzenia jedynie odkształcają się, a nie pękają, co ma często miejsce w przypadku wersji z metalu. Paradoksalnie więc są w stanie przetrwać nawet dużej. Poza tym obręcze stalowe odznaczają się wyraźnie wyższą wagą i gorzej wentylują układ hamulcowy, więc musimy się liczyć z tym, że w trakcie jazdy nie zapewnią nam optymalnego komfortu.
Z drugiej jednak strony wymagają znacznie mniej zaawansowanej pielęgnacji niż aluminiowe i lepiej sprawdzają się w warunkach zimowych, gdzie lekki stop jest narażony na przyspieszony proces utleniania i degradacji powłoki lakierniczej. Ostatnia kluczowa różnica dotyczy wyglądu i ceny obu konstrukcji. Model stalowy prezentuje się znacznie mniej elegancko i stylowo, ale jednocześnie jest dużo tańszy, co dla wielu osób ma spore znaczenie.