Maszyny wytrzymałościowe – do czego się ich używa?

Maszyny wytrzymałościowe to urządzenia, których głównym zadaniem jest badanie wytrzymałości różnego rodzaju materiałów. Dzięki próbom przeprowadzonych z ich użyciem otrzymuje się pewność, że badane surowce posiadają pożądane właściwości. Wykorzystanie tych maszyn ogranicza także straty związane z dopuszczeniem do użycia produktów wykonanych z materiałów nieprzystosowanych do tego celu.

Podział maszyn wytrzymałościowych

Maszyny wytrzymałościowe biorąc pod uwagę rodzaj testowanych odkształceń dzieli się na zrywarki do sił rozciągających, prasy do sił ściskających oraz maszyny uniwersalne. Ze względu na rodzaj przeprowadzanych testów dzieli się je na maszyny do prób statycznych oraz dynamicznych. Pierwsze z nich umożliwiają obserwowanie powolnego działania nacisku na konkretny materiał. Drugi ich rodzaj używany jest do prób związanych z krótkotrwałym oddziaływaniem sił, które do materiału przykłada się w sposób nagły lub udarowy.

Wykorzystanie maszyn wytrzymałościowych z każdym dniem staje się bardziej popularne przede wszystkim ze względu na coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące właściwości materiałów. Muszą one spełniać ściśle określone przepisy oraz być poddawane regularnej kalibracji oraz serwisowaniu. Poszukując najwyższej jakości maszyn wytrzymałościowych warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://viateco.eu/pl/sprzedaz/betony/maszyny_wytrzymalosciowe.htm. Próbom wytrzymałościowym mogą być poddawane różnego rodzaju materiały, a przede wszystkim tworzywa sztuczne, papier, drewno oraz metale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 9 =