O co należy zadbać organizując pogrzeb członka rodziny?

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bardzo trudnym doświadczeniem. Niezależnie od okoliczności, w których nastąpiła. Rozpacz, żal, tęsknota, trudność pogodzenia się z tym, co się stało znacznie osłabiają zdolności planowania i podejmowania decyzji. Konieczne jest jednak zorganizowanie pogrzebu. Jak się za to zabrać?

Wybór dobrego zakładu pogrzebowego

Przede wszystkim trzeba znaleźć sojusznika wyspecjalizowanego się w branży pogrzebowej. Najlepiej takiego, który zajmie się większością wymaganych formalności. Tym samym odciąży w jak największym stopniu. Dobrze, kiedy już przy pierwszym kontakcie z firmą funeralną można liczyć na pełne doradztwo w zakresie zainicjowania procesu pochówku. Jest to bowiem uzależnione od sytuacji, w której nastąpił zgon. Procedury są inne w przypadku śmierci w domu, a w szpitalu. Najwięcej komplikacji pojawia się, kiedy członek rodziny umrze z przyczyn nienaturalnych, np. w wyniku wypadku.

Jeżeli chodzi o dom pogrzebowy Nowy Sącz odznacza się kompleksowością obsługi. Można liczyć na pełną empatię pracowników. Cierpliwie doradzają oni na każdym etapie. Proponują też najlepsze, sprawdzone podczas wieloletniej praktyki rozwiązania. Biorą na siebie cały ciężar organizacji pogrzebu. Rola żałobnika ogranicza się wyłącznie do dokonywania wyborów. Przede wszystkim, czy będzie to pochówek tradycyjny, czy może kremacja. Czy uroczystość ma mieć charakter świecki, czy odbywać się, w którymś z obrządków. Inne kwestie dotyczą m.in. wzoru klepsydry, rodzaju trumny, modelu karawanu, liczby i wielkości wieńców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + dziewiętnaście =