Zdrowy sen

Sen pozwala na regeneracje organizmu po ciężkim dniu pracy. Jest ukojeniem dla całego ciała. Aby sen był odpowiedni, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

  1. Temperatura

    W pokoju powinna być odpowiednia temperatura powietrza. Jeśli w Twoim pokoju jest duszno otwórz okno i przewietrz pomieszczenie. W celu utrzymania odpowiedniej temperatury możesz skorzystać z wentylatorów lub klimatyzacji, które ochładzają powietrze. W naszym klimacie optymalna temperatura do snu wynosi 18 stopni Celsjusza.

  2. Wygodne łóżko

    To jedna z ważniejszych rzeczy, aby nasz sen był zdrowy. Nie wygodny materac powoduje, że budzimy się niewyspani. Często podczas takiego nocnego seansu boli nas kręgosłup. Jeśli, takie objawy dotyczą Ciebie to musisz zmienić materac na nowy. Podczas wyboru materaca zwróć uwagę na to w jakiej pozycji najczęściej śpisz oraz jaką masz wagę. Jeśli chodzi o pozycję snu to wyróżniamy dwie: leżenie na boku oraz na wznak. Do pierwszej pozycji warto wybrać materac sprężynowy lub lateksowy. W przypadku drugiej pozycji sprawdzą się dowolne materace.

    W celu dodatkowej ochrony warto zabezpieczyć materac. Dlatego ochraniacze na materac to idealnie rozwiązanie. Posiada on dwa ważne cechy. Przede wszystkim ochraniacze na materac chronią przed kurzem oraz plamami cieczy. Ważną funkcją każdego ochraniacza jest komfort użytkowania. Ochraniacze nie przeszkadzają podczas snu.

  3. Pościel

Jest to bardzo ważne. Nieodpowiednia dobrana pościel, a w szczególności kołdra może mieć wpływ na nasze zdrowie. Na ten aspekt muszą zwracać uwagę osoby z licznymi alergiami. W przypadku tego grona osób ważny jest wybór kołdry antyalergicznej. Ten rodzaj pościeli jest wolny od wszelkich alergenów. Tymi alergenami są roztocze oraz kurz. Powodują one objawy, które umożliwiają zasypianie tj. uporczywy kaszel czy swędząca wysypka skórna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =