Zdrowy sen

Zdrowy sen
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen pozwala na regeneracje organizmu po ciężkim dniu pracy. Jest ukojeniem dla całego ciała. Aby sen był odpowiedni, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

  1. Temperatura

    W pokoju powinna być odpowiednia temperatura powietrza. Jeśli w Twoim pokoju jest duszno otwórz okno i przewietrz pomieszczenie. W celu utrzymania odpowiedniej temperatury możesz skorzystać z wentylatorów lub klimatyzacji, które ochładzają powietrze. W naszym klimacie optymalna temperatura do snu wynosi 18 stopni Celsjusza.

  2. Wygodne łóżko

    To jedna z ważniejszych rzeczy, aby nasz sen był zdrowy. Nie wygodny materac powoduje, że budzimy się niewyspani. Często podczas takiego nocnego seansu boli nas kręgosłup. Jeśli, takie objawy dotyczą Ciebie to musisz zmienić materac na nowy. Podczas wyboru materaca zwróć uwagę na to w jakiej pozycji najczęściej śpisz oraz jaką masz wagę. Jeśli chodzi o pozycję snu to wyróżniamy dwie: leżenie na boku oraz na wznak. Do pierwszej pozycji warto wybrać materac sprężynowy lub lateksowy. W przypadku drugiej pozycji sprawdzą się dowolne materace.

    W celu dodatkowej ochrony warto zabezpieczyć materac. Dlatego ochraniacze na materac to idealnie rozwiązanie. Posiada on dwa ważne cechy. Przede wszystkim ochraniacze na materac chronią przed kurzem oraz plamami cieczy. Ważną funkcją każdego ochraniacza jest komfort użytkowania. Ochraniacze nie przeszkadzają podczas snu.

  3. Pościel

Jest to bardzo ważne. Nieodpowiednia dobrana pościel, a w szczególności kołdra może mieć wpływ na nasze zdrowie. Na ten aspekt muszą zwracać uwagę osoby z licznymi alergiami. W przypadku tego grona osób ważny jest wybór kołdry antyalergicznej. Ten rodzaj pościeli jest wolny od wszelkich alergenów. Tymi alergenami są roztocze oraz kurz. Powodują one objawy, które umożliwiają zasypianie tj. uporczywy kaszel czy swędząca wysypka skórna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup lamp do mieszkania – na co zwracać uwagę?
Zakup lamp do mieszkania – na co zwracać uwagę?
Wszystkie elementy domowego wyposażenia mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb użytkowników. Wybór jest na tyle duży, aby klienci mogli także […]
Piec gazowy czy pompa ciepła – co wybrać?
Ogrzewanie domu jest jedną z najważniejszych składowych, jeżeli chodzi o wydatki na utrzymanie nieruchomości w ciągu całego roku. Aby wytworzyć […]
W jaki sposób dobierać wycieraczki?
W jaki sposób dobierać wycieraczki?
Wycieraczka to pozornie nieważny element, na który nikt nie zwraca uwagi. Czy jednak ktoś widział kiedyś obiekt handlowy, biuro, czy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy