Wzorzysta zastawa stołowa do ascetycznej kuchni

Biała i nudna zastawa stołowa powoli odchodzi do lamusa. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej obserwuje się talerze i filiżanki termiczne w ciekawych, modnych wzorach. W końcu podczas jedzenia istotny jest sposób podania dań – talerze pomagają w “jedzeniu” wzrokiem i pobudzaniu apetytu. Na rynku jest wiele rodzajów zastawy, które sprawdzą się również w ascetycznej, prostej kuchni.

Ascetyczna kuchnia a wzorzysta zastawa

Ostatnim krzykiem mody jest wzorzysta zastawa, która nawiązuje do wzorów etnicznych, a często nawet do lokalnych tradycji. Zwykle należą do niej filiżanki czy talerze ręcznie malowane, dlatego też są to produkty najwyższej jakości, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Wybierając taką zastawę, na pewno nie będzie można narzekać na nudę w kuchni – wzorzyste talerze ożywiają wnętrza i świetnie sprawdzają się w połączeniu z wieloma daniami tradycyjnej polskiej kuchni.

Wiele osób uważa, że wzorzysta zastawa nie nadaje się do kuchni prostej, wręcz ascetycznej – nic bardziej mylnego! Etniczne wzory polecane są do kuchni, w których dominują zimne barwy, biel lub drewno. Są bardzo często obserwowane również we wnętrzach skandynawskich. Wzorzysta zastawa ożywia wnętrze i bardzo dobrze pasuje do surowych mebli lub jednolitych ścian. Takie proste dodatki są w stanie zmienić charakter kuchni i jej wyposażenia, dlatego w klasycznie urządzonych restauracjach można bardzo często spotkać się z zastawą stołową pokrytą etnicznymi wzorami. Wywołuje ona wrażenie ciepła oraz domowej atmosfery.

Warto szukać wymarzonej zastawy w sprawdzonym sklepie internetowym – https://wenahome.pl/636-talerze-obiadowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + czternaście =