Krzesło biurowe – jak wybrać odpowiednie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest tajemnicą, że siedzenie w pracy jest szkodliwe dla zdrowia. Głównym powodem, dla którego pracownicy biurowi tak często chorują, jest brak ruchu w ciągu dnia. Jeśli siedzisz przez długi czas, twoje ciało nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, a mięśnie nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu.

Właściwe krzesło może mieć ogromny wpływ na to, jak dobrze pracujesz i jak długo możesz siedzieć przy biurku. Jeśli po godzinach siedzenia czujesz się zmęczony lub obolały, być może nadszedł czas na modernizację.

Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego fotela biurowego:

Regulowana wysokość i kąt 

Upewnij się, że krzesło ma regulowaną wysokość i kąt, abyś mógł znaleźć najwygodniejszą pozycję dla swojego ciała. Niektóre krzesła oferują nawet kontrolę nachylenia, dzięki czemu można je przekręcić do bardziej poziomej pozycji. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz uciąć sobie szybką drzemkę podczas lunchu!

Regulowane podłokietniki 

Posiadanie regulowanych podłokietników pozwoli Ci znaleźć idealną odległość między klawiaturą a monitorem, co jest szczególnie ważne, jeśli Twój ekran znajduje się niżej niż normalna wysokość biurka. Jest to również przydatne, jeśli cierpisz na bóle rąk lub ramion spowodowane pisaniem przez cały dzień.

Regulowane oparcie 

Dla większości osób posiadanie regulowanego oparcia pomoże znaleźć idealną postawę podczas całodziennego siedzenia przy biurku. Powinieneś mieć możliwość regulacji nachylenia fotela, jak również jego długości; dzięki temu zawsze będziesz mógł siedzieć w pozycji wyprostowanej.

Jeśli chcesz posiadać odpowiednie krzesło, to sprawdź ofertę: kobi.poznan.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ściana led jako atrakcyjna forma reklamy
Ściana led jako atrakcyjna forma reklamy
W czasach obecnych ta ściana LED to bardzo atrakcyjna forma reklamy, bo typowy nie podświetlany szyld wieczorami i nocą nie […]
Cyna i spoiwa lutownicze – co musimy o nich wiedzieć?
Cyna i spoiwa lutownicze – co musimy o nich wiedzieć?
Cyna i spoiwa lutownicze to związki, które utrzymują razem inne metale w złączu lutowniczym. Nie przyczyniają się one zbytnio do […]
Jaki rodzaj cegły wybrać do budowy komina?
Jaki rodzaj cegły wybrać do budowy komina?
Wiele osób decyduje się na posiadanie kominka w domach i mieszkaniach. Element ten nie tylko ogrzewa, ale coraz częściej spełnia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy