Jak szybko skompletować flotę pojazdów dla swojej firmy?

Firmy transportowe, które budują swoją flotę, wciąż najczęściej korzystają z opcji leasingu. W krajach zachodnich ten model odsuwany jest na boczny tor za sprawą korzystniejszych rozwiązań. Taką propozycją jest wynajem długoterminowy. Strona internetowa https://www.vwleasing.pl/nasza-oferta/wynajem-dlugoterminowy.html  dokładnie wyjaśnia opcję tego rodzaju finansowania i płynących z niej korzyści. Na czym dokładnie polega? Jakie są jej zalety?

Korzyści na preferencyjnych warunkach

Niewątpliwie opcja wynajmu długoterminowego jest dobrym pomysłem na skompletowanie floty pojazdów. Przedsiębiorca wnosi stosowne opłaty z tytułu wynajmu, ale nie jest jego właścicielem. W związku z tym miesięczna rata pokrywa wyłącznie kosztu najmu, a dodatkowo obsługę samochodu realizowaną przez firmę zewnętrzną. W jej ramach znajdują się między innymi: opony, ubezpieczenie, pełen serwis, likwidacja szkód. W takiej sytuacji opcja wynajmu długoterminowego stwarza bardziej korzystne warunki niż leasing. Ten drugi stanowi wyłącznie metodę finansowania pojazdu, natomiast pozostałe koszty jego obsługi pozostają po stronie leasingobiorcy.

Właściciel firmy ma nie tylko do wyboru szeroki zakres modeli samochodów. Co więcej, może w wybranej chwili zrezygnować z usługi, nie narażając się na wysokie kary wynikające z podpisanej umowy. Anulowanie współpracy następuje jednak rzadko, ponieważ stałe raty wpłacane co miesiąc pozwalają realistycznie planować budżet i wywiązywać się ze zobowiązań finansowych na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =