Księgowość – jakie usługi oferuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Księgowość jest jedną z najważniejszych usług, jakie możesz mieć dla swojej firmy. Nie chodzi tylko o prowadzenie księgowości, ale o pomoc w planowaniu przyszłości i upewnienie się, że wiesz, gdzie idą Twoje pieniądze.

Usługi księgowe obejmują:

Audyt wewnętrzny 

Jest to wewnętrzna kontrola działalności firmy. Księgowy przygląda się ocenie ryzyka, procedurom kontrolnym i kontroli wewnętrznej w firmie.

Audyt zewnętrzny 

Wykonywany jest przez certyfikowanego księgowego publicznego (CPA). Obejmuje on badanie sprawozdań finansowych firmy i informowanie akcjonariuszy, banków lub innych wierzycieli o tym, czy sprawozdania są prawdziwe i dokładne. Obejmuje również sprawdzenie, czy firma przestrzega przepisów prawa i regulacji, które jej dotyczą.

Opodatkowanie 

Opodatkowanie odnosi się do płacenia podatków należnych od osoby fizycznej lub podmiotu gospodarczego zgodnie z ich poziomem dochodów i przedziałem podatkowym. Księgowi mogą pomóc Ci w złożeniu podatków, abyś nie został ukarany za spóźnienie lub niedopłacenie podatków. Mogą również pomóc Ci uniknąć płacenia niepotrzebnych podatków od niektórych transakcji lub zakupów poprzez wykorzystanie odliczeń podatkowych dostępnych dla osób w różnych sytuacjach, takich jak posiadanie domu lub posiadanie osób zależnych (dzieci).

Zarządzanie zapasami 

Zarządzanie zapasami polega na śledzeniu poziomu zapasów w firmie, tak aby mieć wystarczającą ilość materiałów dostępnych przez cały czas, bez posiadania zbyt dużej ilości zapasów, które kosztują, ale nie generują przychodów dla firmy.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to sprawdź witrynę: https://www.biurogetek.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem bagażówki – sposób na sprawną przeprowadzkę
Wynajem bagażówki – sposób na sprawną przeprowadzkę
Wynajem taksówki bagażowej to sposób na bezpieczny i wygodny transport dużych przedmiotów, które są nieporęczne i niewymiarowe, a tym samym […]
Jaka odzież będzie najlepsza dla dzieci?
Jaka odzież będzie najlepsza dla dzieci?
Dzieci szybko rosną, a co z a tym idzie, często potrzebują nowych ubrań, gdyż stare szybko stają się małe i […]
Książka – czy to dobry pomysł na prezent?
Książka – czy to dobry pomysł na prezent?
Prezenty wręczamy z różnych okazji, rozmaitym osobom. W ten sposób okazujemy sympatię, szacunek oraz pamięć o istotnych wydarzeniach. Aby upewnić […]
Ostatnie wpisy
Polecamy