Jak dbać o siebie w ciąży – poradnik

Jesteś w ciąży i jesteś skupiona na swoim dziecku. To normalne. Nie możesz jednak zapominać o sobie. Kup sobie jakieś ładne ubrania ze strony https://mamabaja.pl/. Ciąża to czas, żeby zadbać o swoje dziecko, ale także zadbać o siebie. Jak tylko dowiesz się, że jesteś w ciąży, zacznij dbać o siebie. Stosuj zbilansowaną dietę, uprawiaj dużo ruchu i wysypiaj się. Będziesz chciała również upewnić się, że Twój dom jest bezpieczny dla Ciebie i dziecka poprzez usunięcie niebezpiecznych substancji chemicznych z otoczenia i zmniejszenie narażenia na bierne palenie.

Jak dbać o zdrowie będąc w ciąży?

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, gdy witasz nowe dziecko:

  • Nie pozwól, aby ktokolwiek tobą rządził. Znasz swoje ciało najlepiej i jeśli coś nie jest w porządku, nie bój się zadawać pytań lub zmienić coś.
  • Nie zapominaj o jedzeniu. Ciąża nie jest licencją na objadanie się – nadal musisz jeść zdrową żywność, aby zapewnić składniki odżywcze zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Ale ważne jest też, aby nie chodzić głodnym! Poziom cukru we krwi może spaść w każdej chwili, więc ważne jest, aby mieć przekąski pod ręką przez cały czas.
  • Przyjmuj codziennie witaminy zgodnie z zaleceniami lekarza lub położnej. Niektóre kobiety uważają, że witaminy prenatalne powodują mdłości, więc porozmawiaj z lekarzem o tym, które z nich będą dla Ciebie najlepsze.
  • Dużo odpoczywaj – co najmniej 10 godzin każdej nocy – i upewnij się, że w pomieszczeniu, w którym będziesz spać, jest dobre oświetlenie i nie ma żadnych zakłóceń.
  • Jeśli jesteś chora na chorobę, która może być szkodliwa dla dziecka – jak grypa czy ospa wietrzna – zostań w domu w pracy lub w szkole, aż choroba minie. Jeśli to możliwe, zgłoś się do lekarza, gdy jesteś jeszcze zarażona, aby zapewnić, że wszelkie niezbędne leczenie zostanie rozpoczęte natychmiast po narażeniu na infekcję.
  • Jeśli masz problemy zdrowotne, takie jak astma lub cukrzyca, które mogą mieć wpływ na Ciebie i Twoje dziecko, porozmawiaj z lekarzem o sposobach zarządzania nimi podczas ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 9 =