Inteligentny dom – z jakich systemów się składa?

Inteligentny dom – z jakich systemów się składa?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to koncepcja, która istnieje już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno stała się rzeczywistością.

Inteligentne domy wykorzystują technologię do automatyzacji i uproszczenia zadań w domu, od kontrolowania temperatury po włączanie świateł. Mogą również śledzić ruchy użytkownika i pomagać w zarządzaniu zużyciem energii.

Technologie inteligentnego domu można podzielić na trzy kategorie:

Automatyka domowa 

Ta kategoria obejmuje wszelkie urządzenia, które pozwalają zdalnie sterować światłami, termostatami, zamkami do drzwi i innymi urządzeniami elektronicznymi w domu. Urządzenia te są często sterowane za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego, takiego jak Amazon Echo lub Google Home.

Systemy bezpieczeństwa

Systemy bezpieczeństwa mogą pomóc chronić Twój dom poprzez monitorowanie aktywności osób, które wchodzą i wychodzą z niego, alarmując Cię, gdy robią coś podejrzanego (np. wprowadzają złe hasło przy odblokowywaniu drzwi). System bezpieczeństwa może również zawierać czujniki ruchu, dzięki czemu może wykryć, czy ktoś wchodzi lub wychodzi z pomieszczenia niespodziewanie (np. po otwarciu okna).

Inteligentne kamery bezpieczeństwa 

To kolejny rodzaj systemu bezpieczeństwa, który pozwala zobaczyć, co dzieje się wewnątrz/zewnątrz domu. Niektóre inteligentne kamery mogą nawet nagrywać materiał wideo do późniejszego obejrzenia lub wysłać alert, gdy wykryją nietypową aktywność przed nimi (na przykład osobę podchodzącą do drzwi).

Jeśli chcesz, aby Twój dom stał się nowocześniejszy, to koniecznie sprawdź witrynę: https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Personalizowany prezent na święta – co warto kupić?
Personalizowany prezent na święta – co warto kupić?
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad prezentami dla swoich bliskich. Każdego roku pojawia się […]
Suszarki do rąk z czujnikiem – prawdopodobnie nic lepszego nie wynaleziono
Suszarki do rąk z czujnikiem – prawdopodobnie nic lepszego nie wynaleziono
Sensorowe suszarki do rąk to przyszłość toalet publicznych. Najnowsza generacja automatycznych suszarek do rąk jest lepsza niż kiedykolwiek, z pięknymi […]
Co pracownikom musi zapewnić pracodawca podczas upałów?
Co pracownikom musi zapewnić pracodawca podczas upałów?
Gdy na zewnątrz wzrasta temperatura i pojawia się upał, zwiększa się ryzyko wystąpienia różnych problemów ze zdrowiem. W takiej sytuacji […]
Ostatnie wpisy
Polecamy