Filtry kasetowe należą do grona najchętniej stosowanych. Występują w różnych budynkach, w których liczy się sprawne działanie układu klimatyzacji oraz oczyszczanie powietrza z różnych grup toksyn. Filtry kasetowe występują w kilku wersjach, których charakterystykę użytkową przybliżamy poniżej.
Filtry kasetowe można podzielić na kilka podstawowych typów: płaskie, plisowane, w ramie. Każdy z nich nadaje się do przeprowadzania filtracji wstępnej w danym układzie. Różnice pomiędzy nimi mogą tkwić nie tylko w kształcie i rozmiarze, ale też w odporności na korozję i wytrzymałości mechanicznej. Ta natomiast zależy od użytych w konstrukcji materiałów – PCV, metalu lub kartonu.
Ponadto filtry mogą różnić się jakością zastosowanej włókniny filtracyjnej. Warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na jej chłonność wobec pyłków oraz opór przepływu. Najlepiej jest dobrać filtr względem zapotrzebowania konkretnego budynku. Popularne modele w niskich cenach znajdziesz pod linkiem: https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kasetowe/.
Filtry kasetowe mogą być wykorzystywane do wyłapywania różnych grup zanieczyszczeń – pyłów PM2,5 i PM10, toksycznych substancji lotnych, drobnoustrojów chorobotwórczych, a także różnych innych składników niepożądanych.
Pod tym względem filtry kasetowe wykorzystywane są w filtracji wstępnej w różnych budynkach o dużej powierzchni – siedzibach korporacji, halach fabrycznych, sklepach wielkopowierzchniowych, budynkach użyteczności publicznej. Wszędzie tam, gdzie pojawia się oczyszczenia powietrza w budynku odwiedzanym każdego dnia przez setki lub nawet więcej osób, można stosować filtry kasetowe w formie filtracji wstępnej.