Drewno i metal w meblach – czy można je połączyć?

Drewno i metal to dwa różnorodne materiały wykorzystywane od wielu stuleci w aranżacji wnętrz. Są one zupełnie odmienne pod względem wyglądu oraz struktury, ale ich połączenie daje niesamowity i niepowtarzalny efekt. Z tego względu często współgrają ze sobą w meblach, takich jak choćby stoliki kawowe, łóżka, stoły, toaletki czy szafki. Jeśli poważnie myślimy o nowoczesnych meblach z drewna i metalu, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą licznych sklepów internetowych.

Konstrukcje wytrzymałe i niezwykle stylowe 

Meble wykonane z drewna i metalu doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach klasycznych i rustykalnych, jak i skandynawskich oraz industrialnych. Te dwa wymienione materiały wspaniale się uzupełniają. Drewno kojarzy się bowiem z naturalnością i przytulnością, dodając wnętrzu ciepła, natomiast metal gwarantuje wytrzymałość i stabilność danej konstrukcji, wprowadzając nutę nowoczesności i dynamiczności. Wśród dostępnych w sklepach mebli tego typu warto zwrócić szczególną uwagę na stoliki kawowe wyposażone w drewniany blat i osadzone na cienkich, stalowych płozach.

Interesujące są również szafki inspirowane bezpośrednio wersjami fabrycznymi i warsztatowymi (z otwieranymi drzwiczkami), krzesła jadalniane z wysokim oparciem, toaletki konsolowe, a ponadto łóżka na metalowym stelażu, z ramą i zagłówkiem stworzonymi w całości z litego drewna. Poza tym z całą pewnością warto zainteresować się sporej wielkości stołami z metalu i drewna, znakomicie pasującymi zwłaszcza do kuchni. Dodajmy, że do wszystkich wymienionych konstrukcji pasują liczne elementy dekoracyjne, takie jak choćby lampy czy zegary ścienne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × dwa =