O czym pamiętać wybierając się z małym dzieckiem w długą podróż?

Perspektywa odbycia długiej podróży z pociechą jest dla niektórych rodziców przerażająca. Malec w trakcie wielogodzinnej jazdy nudzi się i może być marudny. Właśnie dlatego warto starannie przygotować się do wycieczki, by uprzyjemnić ją zarówno dziecku, jak i sobie.

Komfort i bezpieczeństwo

Podstawową kwestią, o którą należy zatroszczyć się przed podróżą jest komfort pociech. Warto zainwestować w foteliki samochodowe 0-25kg, te dobre jakościowo posłużą dzieciom przez kilka lat życia, nie powinno się zatem na nich oszczędzać. Wygodny fotelik sprawi, że jazda samochodem będzie nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa.

Kolejną kwestią jest odpowiednie przygotowanie dziecka do podróży. Niemowlę przed ruszeniem w drogę należy nakarmić, a także zmienić mu pieluszkę. Dzieci należy ubrać adekwatnie do pogody, najlepiej sprawdzi się wersja na cebulkę. W przypadku dalekiej podróży trzeba zaplanować dość częste przystanki, podczas których dzieci oraz rodzice będą mogli rozprostować nogi.

Atrakcje na czas podróży

Kilkulatek podczas wielogodzinnej jazdy z pewnością będzie się nudził. Dobrym pomysłem jest zapewnienie mu atrakcji, które choć trochę umilą mu ten czas. Można zdecydować się na zabranie jego ulubionej książeczki, którą będzie mógł przeglądać w czasie podróży. Dobrze sprawdzą się także kolorowanki, najlepiej takie z naklejkami, którymi malec będzie mógł się bezpiecznie bawić podczas jazdy. Z nieco starszym dzieckiem można bawić się na przykład w liczenie samochodów w wybranym kolorze czy wymyślanie bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 6 =