Dlaczego i czym należy smarować prowadnice?

Dlaczego należy to robić?

Pierwszym i najważniejszym powodem jest to, że dzięki temu prowadnica będzie lepiej pracować. Przelotki mają za zadanie zmniejszyć tarcie pomiędzy linką wędkarską a blankiem wędziska. Jeśli nie nasmarujesz przelotek, to będą one ocierać się o siebie powodując zużycie.

Drugim powodem jest to, że zmniejszy to ilość tarcia generowanego przez Twoją linkę podczas rzutu. Dzięki temu będziesz mógł rzucać dalej i dokładniej.

Trzecim powodem jest to, że zapobiegnie to osadzaniu się rdzy na przelotkach, która może spowodować ich złamanie podczas użytkowania.

Czym smarować?

Smary na bazie silikonu świetnie zwalczają tarcie między ruchomymi częściami i zapobiegają zużyciu narzędzi. Są również skuteczne w walce z rdzą osadzającą się na powierzchniach metalowych. Smary silikonowe są zwykle używane w zastosowaniach, w których potrzebna jest wysoka ochrona przed korozją i zużyciem. Nie są one tak skuteczne w uwalnianiu zakleszczonych części jak oleje penetrujące, ale zapewniają dłuższą ochronę przed zużyciem narzędzi.

Jeśli szukasz odpowiedniego środka dla prowadnic, to koniecznie sprawdź: https://www.centralne-smarowanie.pl/smarowanie_prowadnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =