Czy w domu można zrobić manicure hybrydowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat najbardziej popularną metodą stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Można go bez problemu wykonać w salonie kosmetycznym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to również w zaciszu własnego domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i akcesoria. Podstawą są oczywiście lakiery hybrydowe, które charakteryzują się tym, że nie pozostawiają odprysków ani smug i są wyjątkowo łatwe w rozprowadzaniu po płytce.

Krótka instrukcja krok po kroku 

Aby wykonać manicure hybrydowy we własnym domu, należy najpierw nadać odpowiedni kształt paznokciom za pomocą specjalnego pilnika (ziarnistość na poziomie co najmniej 180), ewentualnie profesjonalnej frezarki. Kolejnym krokiem jest usunięcie powstałego pyłu delikatną szczoteczką i przemycie płytek wacikiem nasączonym w płynie o działaniu odtłuszczającym. Kolejne etapy to:

Nałożenie bardzo cienkiej warstwy lakieru bazowego na płytki i utwardzenie go w lampie UV (proces ten musi trwać około minutę).

Dwukrotne dokładne pokrycie paznokci lakierem hybrydowym (za każdym razem utwardzamy go w lampie przez minimum 2 minuty). 

Nałożenie nieznacznej warstwy preparatu zwanego topem, który skutecznie zabezpieczy stylizację i pozwoli uzyskać efektowny połysk. 

Zastosowanie oliwki w celu nawilżenia paznokci i skórek.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne etykiety cenowe – dlaczego warto je stosować?
Nowoczesne etykiety cenowe – dlaczego warto je stosować?
Duża rywalizacja między firmami skłania do sięgania po nowe, bardziej skuteczne rozwiązania w obszarze marketingu. Możliwości w tym zakresie jest […]
Czy warto inwestować w antyki
Czy warto inwestować w antyki
Antykiem określany jest przedmiot, który powstał przed II wojną światową. Możemy tak nazwać meble, lalki, zabawki, ceramika, biżuterię. W naszym […]
Kiedy warto udać się do hematologa?
Kiedy warto udać się do hematologa?
Hematolog specjalizuje się w chorobach krwi i układu krwiotwórczego tj. szpiku kostnego, śledziony, węzłów chłonnych i wątroby. W związku z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy