Zmiana opon z letnich na zimowe – o czym pamiętać?

Wielkimi krokami zbliża się zima i pozostało już niewiele czasu by zmienić opony w naszym samochodzie. Znakomita większość kierowców jeździ na ogumieniu sezonowym, co oznacza że zakładamy inny komplet opon na lato, a inny na zimę. Problemu ze zmianami nie mają jedynie kierowcy aut, które posiadają ogumienie całoroczne, jednak jest to zdecydowana mniejszość pojazdów w ruchu drogowym. Sprawdzamy o czym należy pamiętać, gdy przychodzi moment zmiany opon z letnich na zimowe.

Nie czekajmy na ostatnią chwilę

Teoretycznie na oponach letnich można jeździć do momentu gdy spadnie pierwszy śnieg, względnie do czasu gdy temperatury zaczną spadać poniżej zera stopni. Jednak czekanie na ostatni moment ze zgłoszeniem się do wulkanizatora to bardzo zły pomysł. Jest tak przede wszystkim dlatego, że na przełomie listopada i grudnia przed warsztatami oponiarskimi ustawiają się długie kolejki. Czasami czas oczekiwania jest na tyle długi, że musimy umówić się telefonicznie kilka dni naprzód. Dlatego też opony najlepiej zmienić już w październiku, by oszczędzić sobie później niepotrzebnych nerwów.

Kupmy nowe opony zawczasu

Jeśli nasz komplet opon zimowych jest już bardzo stary, ogumienie ma liczne uszkodzenia, bieżnik jest starty i pojawiają się spękania, lepiej kupmy nowe opony przed zimą. Inaczej ryzykujemy wpadnięciem w poślizg, stłuczką, a nawet poważnym wypadkiem. W dzisiejszych czasach nie musimy odwiedzać wulkanizacji, by kupić nowe opony Sklep online to jedna z opcji, które mogą nam posłużyć do kupienia nowego kompletu ogumienia zimowego, w atrakcyjnych cenach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 4 =