Wizyta w salonie optycznym – kryteria doboru oprawek do szkieł

Wybór szkieł do okularów zazwyczaj nie jest problemem. Rodzaj szkieł zależy od konsultacji w gabinecie okulistycznym. Inaczej jest natomiast z oprawkami do szkieł. Tu pod uwagę wziąć należy budowę twarzy oraz trendy w modzie. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo dobrać oprawki do szkieł.

Wizyta u okulisty

Przed zakupem okularów i wyborem oprawek konieczne jest przeprowadzenie badania wzroku. Szkieł do okularów nie można bowiem wybierać dowolnie. Jeśli zauważy się problemy ze wzrokiem, obowiązkowo należy udać się do profesjonalnego gabinetu optycznego. Tam lekarz przeprowadzi odpowiednie badania w celu zdiagnozowania wady wzroku. Na podstawie wyników badań lekarz określi, jakie szkła do okularów będą optymalne.

Oprawki do szkieł

W przypadku oprawek do szkieł dowolność jest już dużo większa. Wybierać można spośród licznych kolorów i kształtów. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, w tym kształt twarzy. W przypadku twarzy owalnej dobrym wyborem będą oprawki niezbyt wąskie, najlepiej o szerokości twarzy. Jeśli ktoś posiada twarz podłużną, lepszym rozwiązaniem będą oprawki z wąskim mostkiem i kolorowymi zausznikami. Dzięki temu optycznie twarz będzie wydawała się szersza. W przypadku twarzy okrągłej idealnym rozwiązaniem będą oprawki prostokątne. Natomiast jeśli ktoś posiada twarz prostokątną, wówczas wybrać powinien oprawki okrągłe. Niezależnie od ostatecznej decyzji, ważne jest, aby zawsze wybierać je w profesjonalnych salonach optycznych. Udać można się do jednego z salonów optycznych Okularium. W takich miejscach zawsze można liczyć na fachową pomoc i radę przy doborze oprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × dwa =