Rodzaje peruk

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Peruka, czyli włosy mocowane do głowy mające imitować naturalne, opiera się na bazie. Rodzaj materiału przeznaczony do jej wykonania jest różny, w zależności od trwałości, potrzeb. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być połączenie kilku składników do wykonania jednej bazy, co bardzo często ma miejsce. Poniżej krótka charakterystyka podstawowych rodzajów baz:

  • mikroskóra- jak sama nazwa wskazuje, doskonale imituje prawdziwy skalp. Pojedyncze włosy są umieszczane w niej po kolei.
  • linia rozmyta- jest odpowiedzialna za naturalny wygląd peruki na linii czoła, nie tworzy sztucznego widoku. Materiał przeznaczony na jej wykonanie jest bardzo podatny na uszkodzenia.
  • bazowe tresy- wyróżniają się odpornością oraz małą ceną, ich skład pozwala na swobodną cyrkulację powietrza.
  • bazy tkane ręcznie- wykonywane z niezwykłą precyzja, doskonałe dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Włosy na tej bazie układają się tak, jak naturalne.

    Na bazie powstaje peruka naturalna lub syntetyczna, które różnią się rodzajem włosia. Peruki naturalne wykonywane są z naturalnych włosów różnego pochodzenia: chińskiego, indyjskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Po uzyskaniu włosów, materiał poddawany jest obróbce: dekoloryzacji, woskowaniu itd. Im bardziej odległy kraj pochodzenia włosa, tym więcej zabiegów potrzebuje. Natomiast peruki syntetyczne powstają ze sztucznie wykonanych włosów ze składników imitujących włosy. Jakość wykonania i produkty znacząco wpływają na efekt końcowy uzyskanej peruki.

    Artykuł napisany we współpracy z Tukka House – oferujący peruki Warszawa sklep.
    Peruki syntetyczne i peruki naturalne sklep internetowy oferuje w okazyjnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne maszyny na placu budowy – co będzie potrzebne?
Niezbędne maszyny na placu budowy – co będzie potrzebne?
Budowa domu lub dowolnego obiektu użytkowego to zazwyczaj proces długotrwały. Wiele realizowanych w jego trakcie czynności można z powodzeniem wykonać […]
O czym pamiętać przed zakupem swojego pierwszego mieszkania?
O czym pamiętać przed zakupem swojego pierwszego mieszkania?
Zakup pierwszego mieszkania to przedsięwzięcie równie ekscytujące, jak i stresujące. Taka ogromna inwestycja przytłacza wielu ludzi, tym bardziej że zazwyczaj […]
Co pracownikom musi zapewnić pracodawca podczas upałów?
Co pracownikom musi zapewnić pracodawca podczas upałów?
Gdy na zewnątrz wzrasta temperatura i pojawia się upał, zwiększa się ryzyko wystąpienia różnych problemów ze zdrowiem. W takiej sytuacji […]
Ostatnie wpisy
Polecamy