Na jakie dolegliwości może pomóc profesjonalny masaż?

Masaż to rodzaj terapii, podczas której wykorzystywane są dłonie profesjonalisty lub specjalne urządzenia. Kojarzony jest przede wszystkim ze swoim odprężającym działaniem, ale okazuje się, że odpowiednie techniki, szczególnie klasyczne, przynoszą ulgę w konkretnych dolegliwościach zdrowotnych. Decydując się na masaż leczniczy Kraków jest jednym z lepszych wyborów. W tym mieście działa wielu profesjonalistów, którzy specjalizują się właśnie w tym obszarze. Jakich efektów można oczekiwać?

Odprężenie i łagodzenie dolegliwości bólowych

Masaż klasyczny, zwany również leczniczym, jest popularnym elementem terapii po różnego rodzaju urazach. Wskazany jest również w rehabilitacji osób cierpiących z powodu bólów kręgosłupa. Pomaga również pacjentom z diagnozą wad postawy oraz chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów. Ponadto skutecznie niweluje on napięcia mięśniowe i stawów, spowodowane ich przeciążeniem.

Szczególne znaczenie ma jednak w przypadku osób, które pragną przyspieszyć rekonwalescencję po zabiegach, urazach, operacjach, porażeniach czy niedowładach. Oprócz oddziaływania na układ kostny i mięśniowy, masaż leczniczy wykazuje także potwierdzone działanie w przypadku niwelowania obrzęków limfatycznych, nerwobóli i trudności z przemianą materii. Oprócz typowego działania leczniczego jest również skutecznym remedium na zmniejszanie napięć nerwowych, które również mogą objawiać się w postaci bólu w konkretnych partiach ciała. Relaks w czasie masażu skutecznie zmniejsza ich odczuwalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 16 =