Puchar, kielich, kubek? W czym napić się grzanego wina?

Różne są sposoby na rozgrzanie się w zimowe dni. Jedni po prostu cieplej się ubierają, inni piją grzane piwo, a jeszcze inni – grzane wino. Wystarczy podgrzać ulubione wino w garnku i dodać kilka przypraw, by uzyskać wspaniały, aromatyczny napój. Wymaga on jednak odpowiedniego podania, bo wino w ulubionym kieliszku smakuje najlepiej. Nie każdy jednak wie, że istnieją specjalne kubki do grzanego wina, które pomagają w utrzymaniu jego odpowiedniej temperatury.

Zalety kubków do grzańca

Rodzajów kubków do grzanego wina jest kilka. Najbardziej popularne są kamionkowe – wykonane na kole garncarskim. Posiadają wiele zalet. Przede wszystkim dobrze izolują ciepło. Wypalane w temperaturze 1200 stopni są żaroodporne. Nadają się też do podgrzewania w mikrofalówce, dzięki czemu możemy podgrzać wino w każdym momencie. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych kieliszków.

Jako pomysł na niebanalny prezent świąteczny dla bliskich sprawdzi się doskonale. Każdy miłośnik grzanego wina z pewnością będzie zachwycony, mogąc je pić z tak wyjątkowego kubka. Przywodzi on na myśl góralskie klimaty, a ręczne zdobienia jeszcze bardziej oddają jego tradycyjny charakter.

Oczywiście wino można też pić w inny sposób. Zwyczajne kieliszki nie oddadzą jednak w pełni atmosfery chłodnego wieczoru przy kominku. Jeśli się już jednak na nie zdecydujemy – wybierzmy te do wina czerwonego z głębokim wnętrzem. Dzięki niemu ogrzejemy wino naszymi dłońmi, co sprawi, że napój dłużej zachowa ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − trzynaście =