Puchar, kielich, kubek? W czym napić się grzanego wina?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różne są sposoby na rozgrzanie się w zimowe dni. Jedni po prostu cieplej się ubierają, inni piją grzane piwo, a jeszcze inni – grzane wino. Wystarczy podgrzać ulubione wino w garnku i dodać kilka przypraw, by uzyskać wspaniały, aromatyczny napój. Wymaga on jednak odpowiedniego podania, bo wino w ulubionym kieliszku smakuje najlepiej. Nie każdy jednak wie, że istnieją specjalne kubki do grzanego wina, które pomagają w utrzymaniu jego odpowiedniej temperatury.

Zalety kubków do grzańca

Rodzajów kubków do grzanego wina jest kilka. Najbardziej popularne są kamionkowe – wykonane na kole garncarskim. Posiadają wiele zalet. Przede wszystkim dobrze izolują ciepło. Wypalane w temperaturze 1200 stopni są żaroodporne. Nadają się też do podgrzewania w mikrofalówce, dzięki czemu możemy podgrzać wino w każdym momencie. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych kieliszków.

Jako pomysł na niebanalny prezent świąteczny dla bliskich sprawdzi się doskonale. Każdy miłośnik grzanego wina z pewnością będzie zachwycony, mogąc je pić z tak wyjątkowego kubka. Przywodzi on na myśl góralskie klimaty, a ręczne zdobienia jeszcze bardziej oddają jego tradycyjny charakter.

Oczywiście wino można też pić w inny sposób. Zwyczajne kieliszki nie oddadzą jednak w pełni atmosfery chłodnego wieczoru przy kominku. Jeśli się już jednak na nie zdecydujemy – wybierzmy te do wina czerwonego z głębokim wnętrzem. Dzięki niemu ogrzejemy wino naszymi dłońmi, co sprawi, że napój dłużej zachowa ciepło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzacja – co warto wiedzieć przed montażem?
Klimatyzacja – co warto wiedzieć przed montażem?
Współcześnie w bardzo wielu domach prywatnych, biurach i zakładach przemysłowych instaluje się klimatyzację. Wynika to głównie z faktu, że zapewnia […]
Jak oszacować odpowiednią ilość materiału potrzebnego na opał?
Jak oszacować odpowiednią ilość materiału potrzebnego na opał?
W sezonie grzewczym istotną kwestią są koszty ogrzewania. Specjaliści wskazują, że pochłaniają one w tym czasie sporą część domowego budżetu. […]
Niezbędne wyposażenie każdego domu – w co należy zainwestować?
Niezbędne wyposażenie każdego domu – w co należy zainwestować?
Nie bez powodu mówi się, że dom jest naszą wizytówką. W końcu to w nim spędzamy najwięcej czasu, gościmy sąsiadów, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy