W zakres świadczeń usług dentystycznych wchodzą różnego rodzaju działania i zabiegi. Jednym z nich jest leczenie kanałowe. Decyzję o tego typu zabiegu podejmuje lekarz po wcześniejszym wysłuchaniu relacji pacjenta, skrupulatnym badaniu oraz analizie zdjęcia rentgenowskiego. Co zatem kwalifikuje się do tego, aby otrzymać pomoc w tym zakresie?
Najczęściej korzystamy z wizyty u stomatologa, gdy doskwiera nam ból zęba. Jeśli objawy chorobowe pojawiają się po spożyciu zimnych napojów lub słodkich przekąsek, jest to prawdopodobnie objaw początkowego zapalenia miazgi. Przy tego typu dolegliwościach lekarz może uratować naszego zęba. A co wtedy, gdy podobny ból pojawia się często podczas spożywania posiłków, przy nagryzaniu lub płukaniu ust i towarzyszy temu nieprzyjemny zapach, ból głowy lub gorączka? Najprawdopodobniej jest to nieodwracalne zapalenie miazgi zęba albo doszło do jego martwicy. W takim wypadku wchodzi w grę jedynie leczenie kanałowe.
Aby postawić odpowiednią diagnozę co do sposobu leczenia, należy zrobić prześwietlenie zęba. Na podstawie zdjęcia dentysta, którego znaleźć można chociażby pod adresem https://dentalpark.pl oceni stopień jego zepsucia oraz położenie kanałów. Takie badanie pomoże też zorientować się, czy zepsuty jest tylko ząb, czy choroba przeszła na kość, która go otacza. Kolejny krok to usunięcie martwej tkanki i zdezynfekowanie leczonego miejsca. Zabiegu tego nie należy się obawiać, gdyż jest wykonywany po wcześniejszym znieczuleniu. Zapewnia to odpowiednie leczenie bez przykrych doznań.