Jaką metodą wyciągane są wtryskiwacze?

Jeśli masz silnik Diesla, w pewnym momencie może być konieczna wymiana wtryskiwaczy. 

Wyciąganie wtryskiwaczy – krok po kroku

1) Odłącz kabel masy akumulatora i usuń ujemny kabel akumulatora.

2) Usuń wszystkie wtryskiwacze z ich mocowań. Powinny one zsunąć się łatwo, ale jeśli nie, użyj płaskiego śrubokręta, aby je podważyć.

3) Usuń dwie śruby trzymające na każdej szynie wtryskiwaczy (dwie na bank). Następnie zdejmij każdą szynę wyciągając ją prosto z jej mocowania.

4) Odkręć dwie śruby mocujące każdą listwę paliwową (dwie na bank). Następnie zdemontuj każdą szynę paliwową wyciągając ją prosto z jej mocowania.

5) Zdejmij pompę przedliftową z jej wspornika za pomocą nasadki lub klucza 8mm. Odłącz jej wiązkę przewodów od wtyczki pod pokrywą kolektora dolotowego, a następnie odłącz przewód paliwowy od wspornika na górze każdej głowicy cylindrów.

6) Wykręcić jedną śrubę mocującą każdy wspornik montażowy pompy paliwowej (dwie na bank). Następnie odłącz każdą wiązkę przewodów od jej wtyczki pod pokrywą kolektora dolotowego i wysuń każdą pompę paliwową z jej wspornika na tyle, aby nie zwisała podczas późniejszego demontażu, jeśli będzie to potrzebne do uzyskania dostępu do innych elementów podczas pracy nad innymi częściami. 

Osoby potrzebujące pomocy w tej kwestii, zawsze mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych usług na rynku, jak np. pod adresem https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wyciaganie-wtryskiwaczy/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − siedem =