Jaką maskę wybrać do aparatu CPAP?

Aparaty wspomagające oddychanie podczas snu mogą zapewnić komfort odpoczynku, a przede wszystkim zminimalizować ryzyko powikłań, które są następstwem bezdechu. Leczenie tego rodzaju schorzeń powinno rozpocząć się u ludzi borykających się z otyłością, chrapaniem, jak również ogólnym zmęczeniem, niewyspaniem oraz niespokojnym odpoczynkiem nocnym. Jakie aparaty wspomagają leczenie bezdechu? Jak dobrać odpowiedni sprzęt? Jakie akcesoria wspomagają oddychanie?

Aparaty CPAP – wspomaganie spokojnego snu 

Bezdech senny to przypadłość, która nieleczona może doprowadzić do poważnych uszkodzeń mózgu, jak również śmierci. Nieleczone zaburzenie przyczynia się również do dyskomfortu odczuwalnego podczas codziennego życia i wykonywania prostych czynności. Wspomaganie odpoczynku za pomocą aparatu CPAP umożliwi zminimalizowania ryzyka tworzenia się skutków ubocznych choroby, jak również znacząco wpływa na samopoczucie pacjenta. 

Aby skutecznie leczyć bezdech należy odpowiednio dobrać aparat, jak również dopasować wszelkie akcesoria. Maska CPAP to bardzo ważny element urządzenia, który dostarcza do pacjenta powietrze pompowane pod odpowiednim ciśnieniem. Maska powinna być trwała, wygodna, a przede wszystkim szczelna. Jej konstrukcja i budowa powinny umożliwiać spokojne i komfortowe oddychanie. Wśród popularnych modeli należy wyróżnić maskę nosową oraz twarzową obejmującą zarówno nozdrza, jak i usta pacjenta.

Narzędzia wspomagające leczenie bezdechu

Leczenie bezdechu, jak również innych chorób związanych z układem oddechowym powinno być podparte specjalistycznymi akcesoriami i urządzeniami. Wiele z nich dostarcza pacjentowi tlen, jak również reguluje ciśnienie jego podawania. Jednym z podstawowych urządzeń jest koncentrator tlenu i akcesoria dodatkowe zamieszczone w ofercie https://oddychasz.pl/Koncentratory-tlenu-c17. Dzięki tego rodzaju asortymentowi możliwe jest leczenie i wspomaganie chorób takich jak: POChP, astmy, problemów krążeniowo – oddechowych, bezdechów czy mukowiscydozy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 2 =