Jak sprzedać mieszkanie z zyskiem?

Nieruchomości to inwestycja, która może się okazać bardzo opłacalna. Ich wartość rzadko spada, a w niejednym przypadku wręcz wzrasta. Aby jednak zarobić dodatkowe pieniądze, warto mieszkania na sprzedaż w Szczecinie odpowiednio przygotować. Samo wystawienie ogłoszenia nie jest jednak wystarczające. Co zatem zrobić, by pozyskać za nieruchomość jak najlepszą cenę?

Odpowiednie przygotowanie

Mieszkanie można sprzedać samodzielnie lub za pośrednictwem agencji nieruchomości: https://elite.nieruchomosci.pl/. W obu przypadkach trzeba jednak zadbać o właściwą prezentację, zwłaszcza o porządek. Nie chodzi tutaj tylko o brak kurzu i czyste podłogi. Wrażenie nieporządku może sprawiać nadmiar wyposażenia. Większe wrażenie zrobi przestrzeń i przestronność wnętrz, a jeśli w mieszkaniu są jakiekolwiek usterki lub zepsuty sprzęt, niezwłocznie należy go naprawić.

Standard mieszkania obniżają również ciemne, przytłaczające kolory. Dużo lepiej prezentują się jasne ściany, których dodatkową funkcją jest optyczne powiększenie wnętrza. Zamiast ciężkich, ciemnych zasłon lepiej wstawić lekkie i jasne firany lub modne rolety lub żaluzje. Równie ważny jest wystrój wnętrza i styl przewodni. Meble z lat 90-tych, stare kanapy i stoliki z pewnością nie przyczynią się do wyższej ceny za mieszkanie.

Czasami naprawdę niewielkim nakładem kosztów można wnętrze ładnie odświeżyć, stawiając na dodatki w stylu skandynawskim. Biorąc pod uwagę styl urządzania wnętrz, warto postawić na uniwersalne elementy, które przypadną do gustu większości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 11 =