Co obejmuje budowa stron www?

Podjęcie decyzji o tym, by założyć własną stronę www jest świetnym wyborem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Decydując się na posiadanie, witryny w pierwszej kolejności należy znaleźć firmę, która ją dla nas zbuduje. Dzisiejsze agencje oferują jednak już znacznie więcej usług dodatkowych, niż tylko zaprojektowanie strony. Po pierwsze, gdy strona zostanie już zaprojektowana, trzeba jeszcze napisać jej kod, tak, by była gotowa do umieszczenia w sieci.

Zajmują się tym programiści, którzy przekładają projekt strony na jeden z języków programowania. Następnie, gdy strona jest już ukończona, trzeba umieścić ją na serwerze. W tym celu niezbędny będzie hosting, gdzie zostanie ona postawiona. Usługa taka zazwyczaj nie jest droga, ale warto zainwestować w nieco lepszy serwer dedykowany.

Bezpieczeństwo

Ważne jest też, by strona była odpowiednio zabezpieczona przed różnego rodzaju atakami ze strony hakerów. By tak się stało, agencja, która projektuje dla nas witrynę powinna zainstalować na niej certyfikat ssl. Posiadanie go nie dość, że poprawi bezpieczeństwo naszej strony, to jeszcze wzmocni pozycję w wyszukiwarkach.

Google bardzo docenia strony, które posiadają certyfikaty ssl, dlatego zamawiając taką usługę, mamy pewność, że miejsca naszej witryny po wpisaniu odpowiedniej frazy nie ulegną obniżeniu ze względu na brak tego istotnego zabezpieczenia.  To tylko niektóre z usług, jakie oferują nam firmy projektujące strony www. Jest ich bardzo wiele, dlatego zawsze warto pytać o indywidualną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =