Co może pomóc, w powrocie do regularnej aktywności fizycznej?

Aby cieszyć się zdrowiem na co dzień i to przez długie lata niezbędna jest regularna aktywność fizyczna. Minimum to 30-40 minut każdego dnia. Siedząca praca, godziny spędzone w samochodzie, codzienna bieganina, żeby ze wszystkim zdążyć, często powoduje, że zadbanie o własną kondycję odchodzi na dalszy plan. W jaki sposób ułatwić sobie powrót do systematycznych ćwiczeń?

Delikatny rozruch

To, co często zniechęca do powrotu na siłownię to brak kondycji. Trudno nadążyć za grupą podczas zorganizowanych zajęć, a nawet krótka aktywność doprowadza do zadyszki? Można sobie z tym poradzić, decydują się na mniej intensywny powrót na salę ćwiczeń. Warto w takiej sytuacji zacząć od spacerów i regularnie wydłużać je oraz zwiększać ich intensywność. Dobrym rozwiązaniem jest też metoda małych kroczków, polegająca na tym, że rozpoczyna się od 10-15 minutowych treningów i z upływem czasu zwiększa się ilość minut. Ciekawym pomysłem jest także elektrostymulacja mięśni. Idealna dla osób, które zaprzestały aktywności ze względu na kontuzję, ale nie tylko. Pomoże zwiększyć wydolność organizmy i odbudować mięśnie.

Odpowiednia motywacja

W jaki sposób pozbyć się słomianego zapału? Z pewnością nie jest to łatwe. Budowanie dobrych nawyków to zadanie wymagające przede wszystkim systematyczności. Aby to sobie ułatwić, warto znaleźć kompana do ćwiczeń. Inny sposób to wypróbowywanie różnych rodzajów zajęć, co pozwoli znaleźć w końcu takie, których nie chce się przegapić. Jeśli joga wydaje się zbyt statyczna, warto spróbować taniec. Jeśli nie fitness to może sztuki walki. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + dziesięć =