Co jest przydatne w montażu oświetlenia ledowego?

Każdy, kto myśli dużo o ekologii i ekonomii, oszczędności energii elektrycznej, powinien zamontować w swoim domu oświetlenie typu LED. Zużywa ono bowiem bardzo mało prądu i przez to chroni środowisko, zwłaszcza w Polsce, gdzie 90% energii jest generowane ze spalania węgla.

Im mniejsze zużycie prądu, tym mniej spalin wyemitowanych przez elektrownie, dlatego stosowanie nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia jest bardzo ważne.

Oświetlenie ledowe do domu

W domach najczęściej stosujemy różnego rodzaju żarówki LED, które tak naprawdę nie są żarówkami sensu stricto, jednak umownie przyjęło się je tak nazywać. Mają gwint E27 lub E14 i można bez problemu wkręcić je do każdej lampy. Stosuje się również paski ledowe i taśmy, które są samoprzylepne i łatwo je wszędzie umieścić, na przykład pod szafkami kuchennymi do oświetlenia blatu.

Można także stosować diody RGB, które zmieniają kolor zależnie od tego, jakie polecenie wyślemy do ich sterownika. Zmiana koloru odbywa się ręcznie lub zdanie, za pomocą pilotów LED, które otrzymujemy w komplecie do sterownika ledów RGB.

Nowoczesne oświetlenie do biura

Oczywiście nie tylko w domu należy używać dzisiaj oświetlenia LED. Nawet bardziej istotne jest to w biurach, gdzie mamy bardzo dużo różnych lamp, które pobierają sporą moc. Tam do zamontowania oświetlenia stosuje się między innymi specjalne profile LED, które mocuje się do sufitów i ścian.

Dzięki temu montaż jest szybki, światło równomiernie rozkłada się po całym pomieszczeniu, jest energooszczędność, a zwłaszcza prawdziwa nowoczesność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 8 =