Ubiór męski w miejskim stylu – co będzie pasować?

W kwestii mody męskiej w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych jest styl miejski. Streetwear może być różnie definiowany, ale ostatecznie sprowadza się do przede wszystkim do ubrań, które są luźne i wygodne. W artykule zostaną przedstawione przykładowego elementy mody miejskiej.

Najważniejsze elementy męskiej mody miejskiej

Częstym elementem mody miejskiej są szerokie i wygodne t-shirty. Często są to oryginalne części garderoby cechujące się wielkimi napisami, nieraz w wyróżniającej się kolorystyce. Adidas buty męskie to element, który na stałe wpisał się do kanonu tych stylizacji. Spodnie mogą być dobierane w różny sposób. Najprostszym skojarzeniem wydają się te dresowe, ale jeansowe równie dobrze nadają się do tej stylistyki. Streetwear to również charakterystyczne szerokie bluzy. Czasem te posiadające kaptur, a innym razem bez niego. Całość stanowi już pewien odłam miejskiego stylu, ale całkowicie go nie wyczerpuje. Oprócz tej idei, że ubrania mają być wygodne, równie istotny jest aspekt oryginalności. Z tego powodu spodnie są czasem projektowane w taki sposób, że wydają się zawierać kilka warstw, a bluzy mają tak wyraziste kolory, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Buty stanowią jeden z najistotniejszych elementów tego rodzaju mody. W przypadku adidasów istnieje duża szansa, że mamy do czynienia albo ze stylizacją miejską, albo sportową. 

Elementem dodatkowym bywa również czapka z daszkiem i zwykle jest nią klasyczny full cap. Wygodne buty, spodnie dresowe, luźny t-shirt i bluza z kapturem stanowią kwintesencję męskiej mody miejskiej. Warto dodać, że o ile dawniej streetwear jednoznacznie kojarzył się z modą uliczną, tak w późniejszym czasie doszło do ewolucji tych stylizacji i dlatego obecnie dopasowane jeansy nie eliminują określenia stylizacji jako męskiej. Ważnym elementem wymowy tego stylu ubierania się jest postawienie na wyrażenie wolności i ustawienie własnej wygody wyżej niż potrzeby ekspozycji. Nie zmienia to faktu, że założenia stały się ważnym elementem powszechnej mody, więc obecnie są często uważane za trafione, a przy odpowiednim doborze elementów, świadczą również o dobrym smaku osoby, która je ubiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + jeden =