Strój do ćwiczenia jogi

Joga jest obecnie bardzo popularnym i chętnie praktykowanym zajęciem. Pozwala zadbać zarówno o kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Podjęcie się takiej aktywności nie wymaga inwestowania w nadmiar sprzętu, lecz na pewno potrzebny jest komfortowy strój. Jak się ubrać, żeby czuć się swobodnie i móc się w pełni skupić na ćwiczeniach? 

Ubrania nie krępujące ruchów, lecz dobrze przylegające do ciała

Specyfika ruchów wykonywanych w trakcie jogi sprawia, że potrzebny jest strój, który nie będzie zbyt ciasny, ale nie może być także za luźny. W przeciwnym razie przy bardziej skomplikowanych ćwiczeniach, ubrania mogą się podwinąć i wyeksponować nagie ciało. W kontekście góry najlepiej postawić zatem na dobrze przylegający do ciała t-shirt. Alternatywą dla pań jest sam top do ćwiczeń – kobiety powinny również pamiętać o założeniu stanika sportowego, który zagwarantuje odpowiedni komfort. W przypadku spodni świetnie sprawdzą się leginsy. Można wybrać takie sięgające do kostek lub krótsze, do kolan.

Wybierając luźniejsze spodnie, koniecznie trzeba wybrać takie ze ściągaczami. Oczywiście przy kompletowaniu ubioru należy pamiętać o wyborze rzeczy z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len, które pozwolą skórze oddychać. Ćwiczenia z jogi wykonuje się najczęściej boso. Osoby, które koniecznie chcą mieć ze sobą jakieś obuwie, powinny wybrać buty przeznaczone specjalnie do jogi. Są one elastyczne, wykonywane z lekkiego tworzywa i posiadają antypoślizgową podeszwę, co gwarantuje wygodę, a przede wszystkim bezpieczeństwo w trakcie takich zajęć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + trzynaście =