Podróż kamperem – czy to faktycznie spełnienie marzeń?

Coraz więcej osób decyduje się na dalekie podróże kamperem. Daje to poczucie wolności, której nie daje zwykłe poruszanie się samochodem. Dzięki kamperowi nie ma problemów z noclegami, co pozwala wybierać się w najdalsze miejsca Polski i Europy. Jakie są ich zalety i czy warto je kupować?

Zalety kamperów 

Kamper spełnia jednocześnie dwie różne funkcje: transportową i noclegową. W ten sposób nie trzeba męczyć się z długim wynajmem pokoi w hotelach. Dla wielu to prawdziwe spełnienie marzeń. Turyści każdego dnia mogą podróżować do nowego miejsca, bez martwienia się o godziny przyjazdów czy odjazdów. Wystarczy wybrać miejsce na mapie. Dodatkową zaletą jest coraz lepszy dostęp do miejsc kempingowych na terenie całej Polski. Można w nich zrzucić brudną wodę i uzyskać dostęp do przyłącza prądowego. 

Kamper – wynajem czy zakup? 

W zależności od potrzeb trzeba przemyśleć ewentualny zakup pojazdu. Camper wynajem jest coraz tańszy, więc nie trzeba wydawać od razu ogromnych pieniędzy. Tygodniowe wypożyczenie w pełni wystarczy na wakacje raz do roku. Inaczej sprawa wygląda w przypadku osób mieszkających w kamperze, gdzie wynajem będzie nieopłacalny. Zakup pojazdu warto też przemyśleć, jeśli ktoś podróżuje kilka albo kilkanaście razy w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − cztery =