Oprogramowania dla osób na B2B

Przedsiębiorcy, chcąc sprawniej zapanować i kontrolować procesy zachodzące w firmie, często decydują się na pomocne w prowadzeniu firmy oprogramowania. Rozwiązania takie pozwalają im w dużej mierze zaoszczędzić czas i usprawnić procesy, jakie zachodzą w przedsiębiorstwie. Istnieją różne rozwiązania w zależności od profilu firmy i jej potrzeb. Niektóre programy takie jak systemy CRM używane są przez firmy do celów sprawnej obsługi i kontaktu z klientem, mają więc za zadanie wspierać głównie sprzedaż. Oprogramowania takie jak systemy ERP realizują zaś zupełnie inne cele.

Co to jest system ERP?

W przeciwieństwie do systemu CRM, który koncentruje się jedynie na relacjach z klientami, system ERP skupia w sobie inne obszary i procesy w przedsiębiorstwie. Posiadanie tego oprogramowania umożliwia trzymanie wszystkich rzeczy w jednym miejscu, w jednej bazie danych. Wszystkie obszary takie jak księgowość, magazynowanie, fakturowanie, czy sprzedaż są ze sobą zintegrowane, by wszystkie wprowadzane dane były spójne. Dzięki temu przedsiębiorca w posiadaniu takiego systemu może zająć się m.in. wystawianiem faktur, uzupełnianiem asortymentu, zmianą cen produktów.

Programy do faktur

Księgowość i prowadzenie rachunków to jedno z trudniejszych zadań, jakie czeka każde przedsiębiorstwo. Wymaga precyzji i szczegółowości, gdyż błędy nie są tu mile widziane i mogą skończyć się starciem z Urzędem Skarbowym. By prowadzić rachunki jak najrzetelniej, firma może zainwestować w oprogramowanie do fakturowania. Odpowiedni program do faktur  pozwoli nie tylko na sprawne fakturowanie, ale również prowadzenie ewidencji VAT, wykonywanie przelewów, raportowanie sprzedaży, generowanie plików JPK. Przykład takiego oprogramowania można sprawdzić na https://www.rafsoft.net/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − jeden =