Najpopularniejsze atrakcje w Warszawie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warszawa to prężne i nowoczesne miasto, które zachwyca swą historią. W stolicy każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Osoby, które interesują się historią, mogą odwiedzić liczne muzea, podziwiać zabytki oraz oglądać stare kamienice. Miłośnicy przyrody odnajdą piękno wśród licznych parków. Imprezowicze mogą pobawić się w licznych klubach, knajpach. Przeczytaj o miejscach, które powinien zobaczyć turysta.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Starówka
Stare miasto to punkt obowiązkowy każdej wycieczki. To właśnie tutaj znajduje się pomnik Syrenki, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski. Spacer po Starym Mieście umożliwia podziwianie odbudowanych po wojnie kamienic. Warto udać się również do Muzeum Warszawy. O historii tych miejsc można przeczytać na http://kurier-warszawski.pl/.

Łazienki Królewskie
W dawnych czasach stanowiły letnią siedzibę polskich królów. Obecnie jest to zespół pałacowo-ogrodowy, w skład którego wchodzi m.in.: Pałac na Wodzie, Teatr na Wodzie, Pałac Myśliwiecki, Stara Pomarańczarnia. Na terenie łazienek organizowane są m.in. koncerty chopinowskie.

Pałac Kultury i Nauki
Wizytówka Warszawy o wysokości całkowitej wynoszącej 237 m (42 piętra).

Centrum Nauki Kopernik
Nowoczesne muzeum nauki. Zapewnia rozrywkę oraz naukę nie tylko dla najmłodszych. Jeśli lubisz ciągle się uczyć oraz eksperymentować to miejsce dla Ciebie.

Nie ważne, czy wybierasz się tylko na weekend, czy na cały tydzień – nie będziesz się nudzić. Warszawskie atrakcje na długo pozostaną w pamięci. Warszawa skrywa wiele interesujących miejsc, przeplata historię z nowoczesnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zadbaj o swój ogród
Zadbaj o swój ogród
Okres jesienno-zimowy to doskonały czas na wykonanie prac porządkowych w ogrodzie. Zakończenie okresu wegetacji roślin pozwala na przygotowanie ogrodu do […]
Co warto wiedzieć przed montażem szamba?
Co warto wiedzieć przed montażem szamba?
Komfort związany z własnym domem i działką jest nieoceniony. Trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi obowiązkami, np. w zakresie odprowadzania […]
Jak zacząć trenować aikido?
Jak zacząć trenować aikido?
Aikido to wschodnia sztuka walki, która z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. Opiera się na walce […]
Ostatnie wpisy
Polecamy