Co jest potrzebne aby móc wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego jest zwykle znacznie bardziej opłacalne niż jego zakup. NFZ oferuje refundację, jednak obejmuje ona wybrane akcesoria raz na 3-5 lat. Wypożyczalnie zapewniają szeroki zakres produktów, korzystne oferty, dużą różnorodność sprzętu i możliwość wynajęcia go nawet na bardzo krótki czas.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego – jak skorzystać z usług?

Osoba potrzebująca specjalistycznego sprzętu lub jej rodzina powinny znaleźć wypożyczalnię i skontaktować się z nią bezpośrednio w sprawie dostępności narzędzi do rehabilitacji czy zasad ich odbioru. Z jej usług mogą korzystać osoby mające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub zaświadczenie od lekarza o konieczności korzystania ze specjalnego sprzętu. Do wypożyczenia konieczne jest okazanie dowodu tożsamości oraz podpisanie dokumentu, w którym osoba chora lub jej opiekun zobowiązują się używać przyrządów w sposób odpowiedni oraz w zgodzie z ich przeznaczeniem. W czasie wypożyczenia sprzętu określa się również czas, po którym trafi on z powrotem do punktu.

Jaki sprzęt można wypożyczyć?

Sprzęt rehabilitacyjny Warszawa wypożyczalnia obejmuje różnorodną ofertę – są to łóżka rehabilitacyjne, balkoniki, kule ortopedyczne, pionizatory, wózki inwalidzkie czy materace. Akcesoria są regularnie serwisowane i w razie usterki klient może bezpłatnie uzyskać zamianę produktu. Dzięki wypożyczalni można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, co jest znacznie bardziej opłacalne niż zakup, szczególnie jeśli wózek czy materac będzie użytkowany przez krótki czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dziewięć =