Jakie umiejętności rozwijasz podczas coachingu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bycie coachem polega na byciu liderem i pomaganiu innym w osiągnięciu ich pełnego potencjału. Coachowie są również świetnymi słuchaczami, którzy mogą pomóc w przepracowaniu problemów.

Czym jest coaching?

Coaching to rozwijająca się dziedzina, a ponieważ coraz więcej organizacji poszukuje możliwości rozwoju umiejętności swoich pracowników, zapotrzebowanie na coachów będzie rosło. Coachowie pomagają ludziom w poprawie ich wyników, pracując z nimi nad ustaleniem celów i określeniem rozwiązań. Uczą również, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach. Tym właśnie jest coaching Poznań to miasto w którym możesz stać się coachem.

Rozwijanie umiejętności

Komunikacja – Coachowie często pracują jeden na jeden z klientami lub małymi grupami. Wymaga to silnych umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej.

Umiejętności organizacyjne – coachowie muszą być w stanie zorganizować cele swoich klientów w możliwe do wykonania kroki, wyznaczyć terminy i monitorować postępy.

Rozwiązywanie problemów – Trenerzy muszą być w stanie zidentyfikować problemy i wymyślić rozwiązania w oparciu o potrzeby klienta. Mogą również pomóc klientom w znalezieniu nowych rozwiązań, gdy napotkają na swojej drodze blokady.

Praca w zespole – Trenerzy mogą pracować w zespołach składających się z innych trenerów, którzy wspierają wzajemnie swoich klientów, a nawet mogą pracować bezpośrednio z kolegami, którzy nie są ich bezpośrednimi podwładnymi. Praca w zespole pomaga coachom budować relacje i uczyć się z doświadczeń innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Woskowijki – czym są?
Woskowijki – czym są?
Wosk to nowa, ekologiczna alternatywa dla folii samoprzylepnej. Dzięki niej żywność dłużej zachowuje świeżość, a więc zmniejsza się ilość odpadów […]
Jaką ozdobę do włosów wybrać na ślub?
Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Przygotowanie to tego wspaniałego dnia zajmuje pannie młodej długie miesiące […]
Co zamówić na imprezę integracyjną?
Impreza integracyjna jest jednym z najlepszych sposobów, aby zbliżyć do siebie firmowy zespół i ułatwić mu późniejszą współpracę. Jednak aby […]
Ostatnie wpisy
Polecamy