Jak dopasować meble do kuchni z salonem?

Kuchnia połączona z salonem stawia wiele wyzwań przed każdym, kto chce urządzić takie pomieszczenie. Musi być praktyczną przestrzenią do przygotowywania posiłków, a jednocześnie pasować wizualnie i koncepcyjnie do salonu, w którym będziemy przyjmować gości i odpoczywać. Jak to połączyć?

Kontrastowo czy spójnie?

Urządzając kuchnię z salonem, mamy do wyboru dwa wyjścia – albo potraktujemy je jako jedno pomieszczenie i będziemy starali się nadać im spójny wygląd i styl, albo wręcz przeciwnie, postaramy się uczynić z nich dwa odrębne wnętrza poprzez wykorzystanie kontrastów i wizualnych sztuczek.

W przypadku pierwszego rozwiązania, dobrze zaopatrzony sklep z meblami kuchennymi pozwoli nam wybrać wyposażenie kuchni zbliżone kolorystyką i stylem do mebli w salonie. Dzięki temu uzyskamy wrażenie jednego dużego pomieszczenia o kilku funkcjach. Zatrzeć granice pozwoli nam także zastosowanie takiej samej podłogi w kuchni, jak i w pokoju oraz wybór podobnych dodatków.

Natomiast jeśli wolimy wyraźnie zaznaczyć, że mimo braku oddzielającej je ściany, salon i kuchnia stanowią dwa odrębne pomieszczenia, wtedy warto postawić właśnie na kontrast. Z katalogu kuchni wybierzmy meble zupełnie inne od tych, które mamy w pokoju obok, użyjmy także innych paneli bądź płytek, a nawet możemy postawić na inny rodzaj oświetlenia.

Miękkie, ciepłe światło lamp stojących albo punktowo rozmieszczonych kinkietów będzie doskonale odcinać się od mocnego światła centralnie zawieszonej lampy wiszącej w kuchni. Oczywiście warto uzależnić dobór oświetlenia od tego, w jaki sposób i w jakich porach najczęściej korzystamy z danego pomieszczenia, jednak dobrze dobrane pozwoli nam stworzyć wizualny efekt dwóch niepołączonych ze sobą wnętrz służących do różnych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − piętnaście =