Czym zajmuje się programista

Jesteś na pierwszym roku studiów informatycznych. Zaczynasz się zastanawiać, co tak naprawdę chciałabyś robić po ukończeniu tych studiów. Wpadł Ci do głowy pomysł, by spróbować swoich sił jako programista, ale tak do końca jeszcze nie wiesz czym właściwie się on zajmuje.

Programista – człowiek od wymyślania

Jeżeli podejmiesz się pracy w tym zawodzie, musisz wiedzieć, że po pierwsze jest to profesja, w której trzeba cały czas się uczyć i doszkalać. Codziennie na świecie powstaje coś nowego i jeżeli nie będziesz za tym nadążać, zostaniesz wypchnięty z rynku pracy. Druga sprawa to fakt, że praca jako programista to długie godziny spędzone przed komputerem w pozycji siedzącej. Nie jest to dobre dla Twojego zdrowia.

Czym zajmuje się programista? Zazwyczaj jest tak, że wymyśla, tworzy i wprowadza w życie nowe programy. Mogą to być bardzo poważne oprogramowania na przykład służące do rejestracji pacjentów w przychodniach przyszpitalnych, ale może to być także kolejny komunikator. Wszystko zależy od tego, jakiego zlecenia się podejmie. Programista może pracować na podstawie umowy o pracę ale równie dobrze może mieć własną działalność gospodarczą. Można też być „wolnym strzelcem” i pracować na podstawie umowy o dzieło.

Programista może również zajmować się czymś takim jak projektowanie stron Warszawa czy każde inne większe miasto oferują dużo pracy na tym stanowisku. Duże miasto, gdzie jest bardzo dużo firm informatycznych, będzie idealnym miejscem do życia i pracy dla każdego programisty. Rynek warszawski cały czas jest nienasycony i ciągle poszukuje dobrych programistów, którzy są specjalistami w swoim fachu. Więc na co jeszcze czekasz?

Tekst powstał we współpracy z https://www.codefia.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − osiem =