Czego będą potrzebować osoby cierpiące na bezdech senny?

Bezdech senny to poważny stan, który może powodować wiele problemów. Jeśli cierpisz na bezdech senny, możesz mieć problemy z uzyskaniem odpowiedniej ilości snu i czuć się zmęczony w ciągu dnia. Możesz również doświadczyć bólów głowy i utraty pamięci, a także braku energii.

Udaj się do lekarza

Jeśli podejrzewasz, że masz bezdech senny, ważne jest, aby od razu udać się do lekarza. Lekarz wykona kilka testów, aby określić, czy masz go, czy nie. Następnie będą mogli zalecić leczenie, które może pomóc poprawić objawy i ogólną jakość życia.

Odpowiednie leczenie

Jednym z najważniejszych aspektów leczenia bezdechu sennego jest odpowiednie leczenie w domu. Być może będziesz musiał zaopatrzyć się w aparat CPAP do stosowania każdej nocy podczas snu. Urządzenie to pomoże utrzymać drożność dróg oddechowych, dzięki czemu będziesz mógł normalnie oddychać podczas snu. Nabyć można go przykładowo na stronie https://autocpap.pl/kategoria-produktu/cpap/apap/.

Uprawiaj sport lub po prostu się ruszaj

Dla osób cierpiących na bezdech senny ważne jest również, aby codziennie uprawiać odpowiednią ilość ruchu, ponieważ ćwiczenia pomagają utrzymać zdrowe serce i zwiększają pojemność płuc. Jeśli to możliwe, trzy razy w tygodniu wykonuj co najmniej 30 minut ćwiczeń aerobowych i dwa razy w tygodniu ćwiczenia siłowe. Jeśli nie jesteś w stanie ćwiczyć, spróbuj codziennie wybrać się na szybki spacer. Może to być tak proste, jak chodzenie w górę i w dół po schodach lub po okolicy. Staraj się to robić przynajmniej raz dziennie, ale jeśli to możliwe, dwa lub trzy razy będzie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 4 =