O czym należy pamiętać wybierając się na spływ kajakowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz cieplejsze dni skłaniają ludzi do wypoczynku na łonie natury. Są wśród nich także i tacy, którzy chcieliby czas wolny spędzić bardziej aktywnie. Można im zaproponować wiele opcji. Niektóre są bardziej dla singli, innymi można cieszyć się całą rodziną lub paczką znajomych. Do tej drugiej kategorii zaliczamy właśnie spływ kajakowy. Ale jak go zorganizować i jak się do niego przygotować?

Najważniejsze rzeczy

Na początek trzeba zadbać o odpowiednią firmę, która udostępni nam kajaki i wskaże jaką trasą płynąć. Można na przykład skorzystać z https://www.agrokajaki.pl/. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie tego, co po spływie. Jedni zorganizują sobie ognisko, a inni wybiorą kolację w gospodarstwie agroturystycznym, znajdującym się na końcu „ścieżki”.

Jak przygotować się do samego spływu? Sprawa jest bardzo prosta. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w typowym kajaku jest mało miejsca, więc dużo nie zabierzemy. Ale nic nie szkodzi, bo wiele nam nie potrzeba. Warto pamiętać o jedzeniu, gdyż nierzadko taki spływ trwa kilka godzin a nawet cały dzień. Jeżeli po drodze planowane są postoje, to dobrym rozwiązaniem mogą być kiełbaski i grille jednorazowe.

Kolejną rzeczą, jaką należy przygotować są odpowiednie ubrania. Muszą być wygodne i nie krępować ruchów podczas wiosłowania. Ważne są także buty. Podczas wyprawy nierzadko trzeba będzie wyjść z kajaka, aby popchnąć go gdy wpadnie na mieliznę. Na rynku są dostępne specjalne buty, ale dla amatorów wystarczą zwykłe gumowe klapki. Trzeba jednak pamiętać aby pilnować by się nie ześlizgnęły z nogi i odpłynęły z prądem.

Wszystkie przydatne rzeczy należy spakować do nieprzemakalnej torby lub plecaka. A to dlatego, że woda często dostaje się do kajaków i nasze sprzęty mogą zamoknąć. Tak samo ubranie, które wzięliśmy na przebranie.

Zabawa dla każdego

Do tej formy wypoczynku nie potrzeba specjalnych umiejętności, czy odpowiedniego treningu. Zadaniu podoła w zasadzie każdy. Trzeba się przy tym trochę namachać wiosłami, ale widoki zdecydowanie są tego warte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich sytuacjach może być wskazana pomoc biura rachunkowego?
W jakich sytuacjach może być wskazana pomoc biura rachunkowego?
Jedną z kluczowych sfer w prowadzeniu działalności gospodarczej jest rzetelna i przejrzysta sytuacja finansowa. To, jak prowadzona jest księgowość firmy, […]
Jaki płyn chłodniczy wybrać na daną porę roku?
Jaki płyn chłodniczy wybrać na daną porę roku?
Każdy człowiek prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że w samochodzie funkcjonuje coś takiego jak płyn chłodniczy. Pomijając entuzjastów motoryzacji, duża część […]
Przeprowadzka szybko i tanio
Przeprowadzka szybko i tanio
W pobliżu naszego kraju pojawiają się Niemcy. Przekonujemy się, że życie tam, praca, okazuje się dla nas i naszej rodziny […]
Ostatnie wpisy
Polecamy