O czym należy pamiętać wybierając się na spływ kajakowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz cieplejsze dni skłaniają ludzi do wypoczynku na łonie natury. Są wśród nich także i tacy, którzy chcieliby czas wolny spędzić bardziej aktywnie. Można im zaproponować wiele opcji. Niektóre są bardziej dla singli, innymi można cieszyć się całą rodziną lub paczką znajomych. Do tej drugiej kategorii zaliczamy właśnie spływ kajakowy. Ale jak go zorganizować i jak się do niego przygotować?

Najważniejsze rzeczy

Na początek trzeba zadbać o odpowiednią firmę, która udostępni nam kajaki i wskaże jaką trasą płynąć. Można na przykład skorzystać z https://www.agrokajaki.pl/. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie tego, co po spływie. Jedni zorganizują sobie ognisko, a inni wybiorą kolację w gospodarstwie agroturystycznym, znajdującym się na końcu „ścieżki”.

Jak przygotować się do samego spływu? Sprawa jest bardzo prosta. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w typowym kajaku jest mało miejsca, więc dużo nie zabierzemy. Ale nic nie szkodzi, bo wiele nam nie potrzeba. Warto pamiętać o jedzeniu, gdyż nierzadko taki spływ trwa kilka godzin a nawet cały dzień. Jeżeli po drodze planowane są postoje, to dobrym rozwiązaniem mogą być kiełbaski i grille jednorazowe.

Kolejną rzeczą, jaką należy przygotować są odpowiednie ubrania. Muszą być wygodne i nie krępować ruchów podczas wiosłowania. Ważne są także buty. Podczas wyprawy nierzadko trzeba będzie wyjść z kajaka, aby popchnąć go gdy wpadnie na mieliznę. Na rynku są dostępne specjalne buty, ale dla amatorów wystarczą zwykłe gumowe klapki. Trzeba jednak pamiętać aby pilnować by się nie ześlizgnęły z nogi i odpłynęły z prądem.

Wszystkie przydatne rzeczy należy spakować do nieprzemakalnej torby lub plecaka. A to dlatego, że woda często dostaje się do kajaków i nasze sprzęty mogą zamoknąć. Tak samo ubranie, które wzięliśmy na przebranie.

Zabawa dla każdego

Do tej formy wypoczynku nie potrzeba specjalnych umiejętności, czy odpowiedniego treningu. Zadaniu podoła w zasadzie każdy. Trzeba się przy tym trochę namachać wiosłami, ale widoki zdecydowanie są tego warte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto uczyć się języka włoskiego?
Czy warto uczyć się języka włoskiego?
Włoski jest jednym z najpiękniejszych języków świata. Jest również jednym z najważniejszych języków w Europie, a także piątym najczęściej używanym […]
Jakie kosmetyki powinno się stosować do skóry problematycznej?
Jakie kosmetyki powinno się stosować do skóry problematycznej?
Najlepszym sposobem leczenia skóry jest stosowanie kombinacji produktów, w tym kosmetyków, które są dostosowane do rodzaju i stanu skóry. Obecnie […]
Jakie są różnice pomiędzy tradycyjnymi ćwiczeniami, a treningiem EMS?
Jakie są różnice pomiędzy tradycyjnymi ćwiczeniami, a treningiem EMS?
Coraz częściej można usłyszeć o treningu EMS. Polecają go zarówno trenerzy personalni, jak i dietetycy oraz gwiazdy sportu. Także kosmetolodzy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy