Jak kłaść płytki ścienne?

Wypełnianie i wykańczanie wnętrz jest pracą niezmiernie pracochłonną, zwłaszcza jeśli decydujemy się dokonać końcowych prac sami. Jednym z wyzwań, które staną na naszej drodze będzie kładzenie płytek naściennych. Jednak jak to zrobić w najbardziej odpowiedni i wydajny sposób?

Przede wszystkim musimy wyposażyć się w narzędzia niezbędne do wykonania tej czynności. Na grupę tę składa się: poziomica, ołówek, miarka, sznur mierniczy oraz – co najważniejsze poziomica. To właśnie dzięki niej będziemy w stanie ułożyć płytki w linii prostej, co zapobiegnie powstaniu potencjalnych krzywizn oraz nierówności w trakcie dalszej pracy. Decydując się na własnoręczne kładzenie płytek na ścianie wyposażyć się musimy także w specjalistyczny klej, który zapewni nam utrzymanie się ich na pionowej powierzchni – taki klej możemy zakupić lub wykonać sami.

Przechodząc już do praktycznego kładzenia płytek naściennych użyć będziemy musieli emulsji granulującej, która zapewni nam wytworzenie się warstwy ochronnej pomiędzy klejem a podłożem. Zadba również o większą przyczepność płytek do pionowej powierzchni. Do kleju, który następnie nakładamy na ścianę dodać możemy domieszki uszlachetniające, które zadbać mają o zwiększenie jego elastyczności oraz wodoszczelności. Następnie korzystamy z masy szpachlowej, która wyrówna ewentualne nierówności naścienne i pozwoli nanieść płytki w równej linii. Po umieszczeniu płytek, ostatnim zadaniem pozostaje wypełnienie spoin pomiędzy poszczególnymi płytkami – wykonać to możemy za pomocą masy do spoinowania. Zadba ona o prawidłowe walory estetyczne oraz dobre proporcje pomiędzy materiałami.

Duży wybór płytek w sklepie online Ceramercato znajdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − siedem =