Instalacja odgromowa czy ubezpieczenie domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przezorny zawsze ubezpieczony – ta idea przyświeca wszystkim tym, którzy wykupują ubezpieczenie od czynników pogodowych. Niszczycielska siła burzy, a dokładniej – piorunów, jest znana od dawna, dlatego ubezpieczenia od jej skutków stają się coraz popularniejsze. Czy jednak ubezpieczenie wystarczy, aby zabezpieczyć się przed zniszczeniami?

Ubezpieczenia mają to do siebie, że są uruchamiane w sytuacji, gdy zniszczenie już się dokona. Oznacza to, że najpierw musi dojść do zniszczeń, by moc rozpocząć długotrwałą procedurą uzyskania odszkodowania. Wiąże się to z koniecznością pozostawania przez jakiś czas bez niezbędnych sprzętów lub, co gorsza, konieczność znalezienia zastępczego lokalu, jeśli ofiarą gromów stał się budynek mieszkalny. Na pewno natomiast nawet w przypadku uzyskania satysfakcjonującego odszkodowania, nie uda się odzyskać np. danych zapisanych na komputerze, który mógł paść ofiarą burzy.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – zgodzą się wszyscy ci, którzy obawiają się utraty jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego. Instalacja odgromowa ma zabezpieczyć wszystkie sprzęty w domu, które na czas burzy pozostają podłączone do prądu. Instalacje te powodują takie rozejście się energii elektrycznej, które nie spowoduje uszkodzenia żadnego urządzenia, dlatego przestaje być konieczna ich wymiana. Instalacja odgromowa nie jest najtańszym rozwiązaniem, jeśli jednak weźmie się pod uwagę koszty ubezpieczenia oraz związane z nimi formalności w przypadku zaistnienia szkody, instalacja okazuje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie jest reakcją na już powstałe zdarzenie, którego konsekwencje mogą ciągnąć się miesiącami, dlatego instalacja odgromowa, która ma zapobiec uszkodzeniom, jest znacznie lepszym rozwiązaniem – również pod kątem kosztowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • MArian 15.12.2017

    myślę, że najlepiej i to i to ! 😀

Rekomendowane
Czym kierować się przy wyborze moskitiery?
Czym kierować się przy wyborze moskitiery?
Moskitiery mogą mieć różne formy. Najczęściej spotykane są obecnie modele w postaci cieniutkiej, transparentnej siatki naciągniętej na ramkę. Taki produkt […]
Pokój dla nastolatka – tych rzeczy nie może w nim zabraknąć
Pokój dla nastolatka – tych rzeczy nie może w nim zabraknąć
Gdy nasza pociecha wkracza w młodzieżowy wiek, to znak, że w jej życiu zachodzić będą poważne zmiany. Jedną z nich […]
Jakiego typu pojazdy można transportować za pomocą firmy spedycyjnej?
Jakiego typu pojazdy można transportować za pomocą firmy spedycyjnej?
Firmy spedycyjne posiadają bardzo szeroką ofertę, jeśli chodzi o transport różnorodnych towarów. Jednym z nich są także pojazdy, których jednym […]
Ostatnie wpisy
Polecamy