Ile kosztuje wynajęcie adwokata

Wizyta w kancelarii adwokackiej czy u indywidualnego pracownika czasami może okazać się dla nas nieunikniona. Z drugiej strony współpraca z adwokatem wcale nie musi oznaczać problemów czy kłopotów w jakie potencjalnie wpadliśmy. Bowiem, coraz więcej przedsiębiorców i osób prywatnych prowadzących małe firmy udaje się do kancelarii adwokackich w celu standardowych porad w prowadzeniu działalności gospodarczej. Dużej części społeczeństwa usługa ta wydawać się może niedostępna z uwagi na stereotypy, jakie narosły w temacie kosztów za wynajęcie adwokata. Oczywiście, są kancelarie które biorą niebotyczne kwoty za wizytę czy sprawę sądową, ale są i mniejsze (najczęściej początkujące), których cennik nie poraża klientów.

Ile możemy zapłacić za wynajęcie adwokata?

Koszt za wynajęcie adwokata mieścić się może w różnych przedziałach cenowych. Wahania te wynikają m.in. z prestiżu jaki kancelaria posiada, procencie wygranych spraw oraz renomie osób ją prowadzących. Udając się do kancelarii adwokackiej mniej znanej, ryzykujemy niskie doświadczenie tamtejszych pracowników, ale i zapłacimy za całość usługi zdecydowanie mniej. Przy sprawach rodzinnych i opiekuńczych zapłacić będziemy musieli od 100 zł za ograniczenie praw rodzicielskich do 400 zł za rozwód. Przy sprawach cywilnych stawki te są już dużo większe.

Jedne z najlepszych cen posiadają kancelarie adwokackie umiejscowione na północy kraju – adwokat w Szczecinie pobierze od nas nawet dwa razy mniejszą kwotę od tego znajdującego się w Warszawie. Jeśli zaś wolimy skorzystać z usług w mniejszym mieście to warto zastanowić się nad kancelarią adwokacką w Goleniowie – mniejsze natężenie klientów na tym terenie pozwoli nam na szybszy i tańszy dostęp do adwokata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =