Czym charakteryzują się opony bieżnikowane?

W ostatnich latach sporą popularnością wśród kierowców cieszą się tzw. opony bieżnikowane. Są to używane konstrukcje, które wskutek wymiany znacznej części zużytej mieszanki gumowej odzyskują pierwotne właściwości. Główną zaletą tych produktów jest dużo niższa cena niż w przypadku modeli pochodzących bezpośrednio od producenta. W omawianej kategorii znajdziemy zarówno tradycyjne opony przeznaczone do aut osobowych, jak i specjalistyczne opony rolnicze czy przemysłowe. 

Atrakcyjna cena to duży wabik

Bieżnikowanie opon może się odbywać na gorąco lub na zimno. W tym pierwszym przypadku nakłada się na pozbawiony dawnego ogumienia szkielet surową gumę, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury łączy się ją z całym korpusem, odciskając pożądany wzór. Z kolei ta druga metoda opiera się na łączeniu nowej gumy ze starą warstwą. Dzięki zastosowaniu procesu renowacji opony bieżnikowane są sprzedawane po wyjątkowo atrakcyjnej cenie – zwłaszcza w porównaniu z zupełnie nowymi konstrukcjami. Jednocześnie posiadają one niemal identyczne parametry (indeks nośności i prędkości), dzięki czemu mamy pewność, że ich użytkowanie będzie w pełni bezpieczne oraz komfortowe.

Dodatkowo są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu, co wynika z faktu, że bieżnikowanie w znacznym stopniu wydłuża ich życie (skutkiem jest brak konieczności zbyt częstej wymiany i utylizacji). Jeśli zależy nam na zakupie porządnych i niezawodnych opon bieżnikowanych z długą gwarancją, koniecznie zapoznajmy się z produktami marki GlobGum, dostępnymi np. na https://plusgum.pl/producenci-opon/globgum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 14 =