Co można pomalować farbami olejnymi?

Co można pomalować farbami olejnymi?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Farby olejne cechuje duża odporność na pękanie i łuszczenie się. Dzięki temu, że w ich składzie nie ma żywicy, świetnie przepuszczają parę wodną nagromadzoną w malowanych powierzchniach. Farby te charakteryzuje dobre krycie i wytrzymałość przed ścieraniem – pokryte nimi powłoki można wielokrotnie czyścić. Na jakich powierzchniach najlepiej sprawdzają się farby olejne? 

Farba olejna na drewnie i elementach metalowych

Jednym z popularniejszych sposobów zastosowania farb olejnych jest malowanie drewna. Powłoką tą przykrywa się drzwi, ramy okienne, belki, a niekiedy także elementy schodów wewnętrznych. Cechy farb olejnych chronią powierzchnie drewniane przed gniciem, czy działaniem czynników atmosferycznych. Emulsje te są odporne na blaknięcie, dlatego dobrze sprawdzają się w miejscach nasłonecznionych.

Farbą olejną pokrywa się też elementy metalowe. Chodzi zarówno o fragmenty rur i zbiorników wodnych wewnątrz, jak i powierzchnie znajdujące się na zewnątrz budynków. Co ciekawe, farby olejne doskonale przeciwdziałają utlenianiu się metali. Na stronie https://www.sklep.majic.pl/5-farby zamówić można emulsje nakładane bezpośrednio na rdzę, które zatrzymują jej dalsze rozprzestrzenianie się.

Zastosowanie farb olejnych w malowaniu ścian

Farba olejna cechuje się świetnym kryciem, a po wyschnięciu nadaje się do mycia. Właściwości te wykorzystuje się w malowaniu lamperii w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Ściany te są szczególnie narażone na zabrudzenia, czy zarysowania. Powłoka z farby olejnej pozwala wielokrotnie czyścić lamperię, a także zmniejsza konieczność nanoszenia poprawek malarskich – emulsję ciężej jest zarysować, niż standardową farbę akrylową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki pomieszczeniach jest wymagana bezwzględna czystość pomieszczeń?
W jaki pomieszczeniach jest wymagana bezwzględna czystość pomieszczeń?
Warunki środowiska mogą mieć kluczowy wpływ na wiele procesów. Dlatego w licznych branżach wykazuje się szczególną troskę o stan pomieszczeń. […]
Jak zorganizować udane imprezy w gronie rodzinnym?
Jak zorganizować udane imprezy w gronie rodzinnym?
Rocznica ślubu, chrzest, czy urodziny to bardzo ważne wydarzenia, które warto świętować w gronie rodzinnym. By było to możliwe, należy […]
Sposoby na poprawę sylwetki – jak to zrobić szybko i skutecznie?
Sposoby na poprawę sylwetki – jak to zrobić szybko i skutecznie?
Co prawda w tym roku już raczej nikt nie zdąży wypracować tzw. plażowego ciała, ale warto zabrać się już teraz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy